Seo Çalışmaları Yaparak E-Ticaret Satışları Nasıl Arttılır ?

Bilindiği üzere Teknoloji giderek yaygınlaşmış ve insanlar artık alışverişinden birçok kişisel ihtiyacını internet ortamında gidermeye başlamışlardır. Durum böyle olunca da ortaya internet ortamından dahi birçok sektör ortaya çıkmıştır.

Eticaret veSEO
SEO çalışmaları yaparak Eticaret Satışlarınızı katlayın! 4

İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamaktan iş bulmaya iş bulduktan sonra ise kurumlar ile çalışmaya kadar birçok açıdan sektöre katkı sağlamışlardır. Sağlanmış olan bu katkılar sonrasında ise kişisel ihtiyaçlarını gidermek üzere ( yemek,giysi,kişisel özel  eşyalar ve benzeri gibi ) ürünler almayı düşünmüşlerdir. Bu da aslında tam da yukarıda belirtildiği üzere E-Ticaret ortamının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Her ne kadar E-Ticaret ortamında farklı ürünler olsa da bu ürünlerin pazarlamasıdan satışın gerçekleşmesine kadar birçok aşamadan geçip birçok faktörlerinde ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir.

Peki bu kadar yoğun trafiğin olduğu bir ortamda  E-Ticaret Nedir ? Neden bu kadar fazla kullanılmakta gibi sorular akıllara gelmektedir. Öncelikle sizlere E-ticaretin ne olduğundan sonrasında ise Seo çalışması yaparak E-Ticaret satışları nasıl arttılır bundan bahsedilecektir.

E-Ticaret Nedir ?

Social SEO

Her durum ve sektörün ortaya çıkması gibi E-Ticaret durumuda bir ihtiyaç sonrasında Ticaretin dijital ortam aracalığı ile online olarak yapılması amacı ile ortaya çıkmıştır. Günümüzde insanlar artık eskisi Avm, mağaza yada dükkanlara gidip alışveriş yapmıyor oturdukları yerden evlerinden iş yerlerinden alışverişlerini kolayca gerçekleştirebiliyorlar. Bu da aslında hem zamandan kazanmalarının yanı sıra nakit eksiği olan insanlarında kredi kartı yöntemi ile anlık ihtiyaçlarını karşılamalarına sebebiyet vermektedir.

Bilindiği üzere E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için internet siteler yada sosyal medyalar aracalığı ile kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ürün yada yemeklerin satışının gerçekleştirilmesidir.

E-Ticaret  özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok büyük önem taşımaktadır. Neticede bu tarz işletmeler şube açmadan önce satışlarını internet ortamında gerçekleştirebilirler.

Seo Çalışmaları İle E-Ticaret Satışları Nasıl Yükselir ?

seo 1

Mevcut durum 6 farklı konu içerisinde incelenebilir ve siteler bu şekilde yükseltilebilir.

İlk olarak belirtilmelidir ki Pazar Yerleri daha doğrusu Web siteleri aracılığı ile satışları gerçekleştirmek. Ancak bunu İnternette veri akışı az olan sitelerde değil daha yoğun kullanıcıların olduğu ve veri trafiğinin yoğun olduğu siteler aracılığı ile yapılabilir. Bu da demektir ki ne kadar kullanıcı fazlalığı o kadar insan akışı. Bu sitelerde etiketlemeler vardır belirtmek gerekir ise. İşte bu konuda  en önemlilerden bir tanesi ortaya çıkar. Etiketleme yani diğer bir adı ile #hasthag durumudur.

Bu etiketlemeler ile sizler ne kadar ürünler ya da siteniz için alıcı sağlar ve kullanıcı sağlar iseniz o kadar fazla reklam gideri olmadan gelir kaynağı olacaktır.

Bir diğer husus ise Sosyal medya hesaplarıdır. Evet bu konuda bazı kurum ve şirketler bünyelerine pazarda daha fazla söz sahibi olup kendi işlerini ve gelirlerini, itibarlarını geliştirmek adına Sosyal Medya Uzmanlığı departmanı dahi oluştururlar. Sizlerin bu konuda yapmanız gereken ise zaman zaman çekilişler yapıp zaman zamanda rakip olmayan ama benzer durumda olan firmalar daha doğrusu sizin rakibiniz olmasada sizlere yardımcı olabilecek yüksek takipçili firmalar ile reklam anlaşması yapmanızdır.

Bir diğer ve en önemli husus ise Seo çalışmaları ile E-Ticaret satışları yapmak. Yapılan araştırmalar neticesinde  yüzde 93 satın alma kararları bir Google aramasıyla başlamaktır. Aslında yüzdenin ne kadar yüksek olduğu sizlerinde anlayacağı üzere doğru anahtar kelime yapılması ile ücretsiz sizlere kullanıcı demek olacağı anlamı taşımaktadır. Bunu ise ancak doğru etiketler aracılığı ile yapabilme şansına sahipsiniz.

Bu konuda özellikle Tutus Media ile beraber hem sizler E-Ticaret satışlarınızı arttırabilir hemde kullanıcılarınızın daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz.