Sosyal Medya’nın Seo’ya Etkileri Nelerdir ?

Social SEO

Önce Bilgisayarlar ve internet sonra  facebook sonrasında ise akıllı telefonlar girmeye başlamıştı hayatımıza. Şimdilerde ise facebook  her ne kadar popülaritesini kaybetmiş gibi görünsede veri akışı ve Seo konusunda halen daha önemi korumaktadır.

Bir diğer sosyal medyalardan İnstagram’da ise insanlar iş bulup iş verebilmektedirler. Evet tam da butik ve el işi işlerden bahsedilmektedir. Aslında bakıldığında hem Facebook hemde İnstagram üzerinden çok fazla iş veri akışı ve E-ticaret’in de aslında bir başka boyutu yaşanmaktadır.

Netice olarak bakıldığında insanlar direkt sayfalara yada web sitenize ulaşamasa da bazende instagram yada diğer sosyal medya hesaplarınız aracılığı ile de veri akışı sağlayabilirsiniz. Bu konuda en önemli konulardan birtanesi Sosyal medya etiketleri yani Hasthag’lerdir.

Bahsi geçen sosyal medya etiketlerinin doğru yapılması ile beraber insanlar sayfanızı takip edebilir, sayfanızı paylaşabilir ve yeni kullanıcılar sağlayabilirsiniz.

Burada en önemli husus ise samimiyettir. Samimi içerikler ve düzenli yani güzel fotoğraflar ile paylaşılan içerikler İnstagram açısından daha büyük önem taşımaktadır. İnstagram’da aslında uygun bütçeye reklamlar olsada bu konuda reklam yapmadan kendi Seo’nuzu yaparak kullanıcı trafiği oluşturmanız daha iyi olacaktır.

97140529 2999786830060636 6980496762944695249 n

Sosyal Medya Etiketleri Nasıl Olmalıdır ?

Öncelikli olarak toplu hasthag’ler kullanmamaya dikkat edilmesi lazımdır. Çünkü toplu etiketler her ne kadar site açısından önemli olsa da alakasız olanlar hem size sorun yaşatır hemde kullanıcı gelmesini sağlamaz.

Yukarıda belirtilen durum yerine kendi etiketlerinizi Seo’ya uygun bir şekilde yapmanız halinde ise hem sizin itibarınız ve kullanıcı sayınızın artmasına neden olacaktır hemde sayfanız aracılığı ile web sitenize girişler artacaktır.

Etiketler sonrasında ise bir diğer önemli konu sosyal  medyadaki paylaşımların zaman içerisinde artmasıdır. Günlük olarak en az 4-5 paylaşım iyi olsa da daha fazlası sizlere hem farklı etiketler aracılığı ile kullanıcı getirecek hem de web sayfanıza katkı sağlayacaktır.

Bu katkılar sayesinde kullanıcılar hem sosyal medya hesaplarınızın reklamlarını yapıp hemde Sosyal medya üzerindende satış yapabilir yada bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

İçerik paylaşımlarında en önemli nokta ise Seo çalışmasını doğru yapmaktır. Bunuda ancak doğru paylaşımlara doğru etiketlere yaparak oluşturulabilir. Site içerisinde de aslında sosyal medya ikonlarınızın olması kullanıcıların kendi hesaplarında paylaşımları gerçekleştirmesine sebep olabilmektedir.

Bu sayede kullanıcılar sevdikleri yada paylaşmayı düşündüğü konuları sizlerin eklediğiniz sosyal medya ikonları aracılığı ile paylaşıp sizlere yeni kullanıcı trafiği oluşturmaktadır.

97342098 2329300984030504 8556822236869119161 n
social media

Sosyal Medya’da Seo Neden Bu kadar Önemli ?

Sosyal medya hesaplarınızı aratmak yada konu ile ilgili olarak araştırma yapan kişilerin sizlerin sosyal medya hesaplarına denk gelmesi çok daha iyi olacaktır. Durumla ilgili olarak sizlerin Google yandex yahoo gibi arama motorlarında çok daha üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.

Bu durumu gerçekleştirebilmek her zaman için ve sayfalar için kolay değildir çünkü bu durum herkes için ortak amaç özelliği taşımaktadır. Durum böyle oluncada sizler gibi düşünen insanlar bu konuda çeşitli yollara ve yöntemlere başvursa da Tutus Media bu konuda sizlerin sorunlarını halletme konusunda sorun yaşamayacaktır.

Neden Tutus Media Çalışmaları

Hem özgün hem de kullanıcıların Seo odaklı içeriklerine daha fazla denk gelmesi ile beraber Tutus media sizlere çok daha fazla kullanıcı trafiği sağlayacaktır. Gerek Sosyal medyadaki yeri gerek ise kullanıcı trafiği yoğunluğu olarak bilindiği üzere kullanıcılara daha fazla ulaşması demek sizlerinde bu veri akışından faydalanmanıza sebebiyet demektir.

Tutus Media olarak sizlerin daha fazla güvenini kazanmak için çabalar iken bir yandan da Google’ın üst sıralarında kalmayıda hedeflemekteyiz.