Google ads reklamlarında kendi markamıza reklam vermeli miyiz sorusu hep sorulur. Gelelim bu konuyu daha detaylı inceleyelim.
Genellikle tüm firma sahipleri Google reklamlarında kendi marka kelimelerine reklam çıkılmasının gerekli olmadığını savunur.

Organik olarak çıkarız. Boşa para neden harcayalım gibi soruların cevapları inceleyelim.

Marka kelimelerinize reklam vermek aslında çok önemlidir. Önemin başında avatajları gelmektedir.
Öncelikle markalı kelimeleriniz yazıldığında tıklama başıma vericeğiniz maliyet (cpc) kelimenin birebir sizle alakalı olduğundan çok düşük olacaktır. Totalde çok az maliyet çıkacaktır.
Bu gelen trafik direk hedeflediğiniz kitle olacağından dönüşümü en iyi olan kitledir.

Peki organik çıkarız sorusuna cevap ise, Google rakip markaların birbirlerini hedeflemesine olanak sağlamıştır. Bu aşamada rakipleriniz sizi hedeflemişse organik sonuçlarınızın üstünde olacaktır. Bu aşamada sizi düşünüp gelecek potansiyelinizin bir kısmını kaybedeceksiniz.
Diğer önemli husus her marka kelime varyasyonunda seo açısından en üstte çıkamayabilirsiniz. Bu aşamada organik olarakta müşterinizi kaçırabilirsiniz.

Son olarakta ana organik sonuçta başlık ve açıklamalarınızı sürekli değiştiremezsiniz. Herhangi bir kampanya duyurusunu hızlı bir şekilde reklamlar ile kitlenize ulaştırabilirsiniz.
Sonuç olarak marka kelimelerinize reklam vermek firmanız için faydası vardır. Çok düşük maliyetlerle kitlenizi rakiplere kaptırmayacaksınız, marka imajınızı arttırıcaksınız, sürekli güncel olarak kampanyalarınızı duyurucaksınız ve bu sayede dönüşlerinizi daha çok arttırıcaksınız.