Bugün bir başarı hikayesi okuyacaksınız…

İsviçre’nin en büyük çocuk mobilyası mağazalarından olan Panda Kindermöbel için Seo’ya uygun bir e-ticaret sitesi yapan Tutus Media firmanın dijital pazara girişini de sağlamış oldu. Daha sonra Google Adwords yönetimini de Tutus Media’ya teslim eden firma bu alanda büyük bir yükseliş gerçekleştirdi.

Evet, bugün sizlere Google Adwords reklamlarının profesyonel bir ekiple nasıl başarıya ulaştığını ve firmalara sağladığı kazançları örneğiyle anlatamaya çalışacağız.

Panda Kindermöbel markasında Google Adwords reklamlarının ele alınması ile hedefler:

  • Web sitesine ve mağazaya trafik çekme
  • Reklamlardan elde edilen geliri arttırma

Bunun için müşteri portföyleri ile hedef kitle belirlendikten sonra kullanılabilinecek tüm reklam alanları kullanılmaya başlandı ve optimize edildi. Kullanılan reklam alanları:

  • Arama Ağı Reklamları
  • Alışveriş Reklamcılığı (Google Shopping)
  • Dinamik Yeniden Pazarlama (Dinamik Remarketing)

Düşük maliyetle yüksek kazancı nasıl başardık?

  • Arama ağını en alt kategorilere kadar kırdık ve olabilecek tüm potansiyele erişimi sağlayarak en çok satış getiren ürünlerin anahtar kelimelerini belirledik.
  • Kampanya duyuruları (promosyon) ve iletişim eklentileri (Adres ve Telefon) ile destekleyerek reklamları güçlendirdik.
  • Alışveriş reklamcılığında ürünleri satış grafiğine göre ve kategoriler bazında optimize ettik.
  • Dinamik yeniden pazarlama kısmında, “yeniden pazarlama” listeleri oluşturularak web sitesine giren kullanıcıları davranışlarına göre özelleştirdik ve bu kullanıcıları tekrar hedefledik.

Sonuç olarak Mevcut Google Adwords kampanyalarına göre; oturumlar 3 kat attırılarak %171,04 daha fazla oturum sayısı, %42,20 daha düşük TBM (tıklama başına Maliyet), %24,37 daha fazla sayfa/oturum ve %100’lük oranında daha yüksek yatırım getirisi elde ettik.

Herkes Adwords panelini kullanabilir ve bütçe harcayabilir. Burada önemli olan husus harcanan bütçenin karşılığını nasıl aldığınızdır. Tutus Media satışlarınızı maksimuma çıkarabilir.

Adwords getirilerinizden memnun da olabilirsiniz ama aynı bütçeyle Tutus Media Adwords ekibinin neler yaptığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Siz de Panda Kindemöbel gibi daha az reklam gideriyle daha fazla kâr etmek istiyorsanız mutlaka Tutus Media’nın Adwords yönetimine başvurun.

Unutmayın! Tutus Media Avrupa’da 360° hizmet veren medya ajansı olarak Avrupa Adwords Reklamlarınızı en iyi şekilde planlayarak kazancınızı arttırır.

Geç kalmadan hemen Tutus Media’ya başvurun!