Hazırlanan bir reklam ister dijital için ister televizyon için olsun mutlaka basit olmalı. Basitleştirilmiş tek bir iş akışı yerine farklı sistemlerle kullanılan reklam kampanyaları performans ve verimlilik kaybına sebep olunca firmalar için artık maksimum erişim ve maksimum kazanç için reklam kampanyalarını birleştirmeleri elzem oldu.

Bütün firmalar reklam bütçelerinden daha fazla verim almanın yollarını ararken Avrupa’da 360 ° derece medya ajansı olarak hizmet veren Tutus Media boşa giden gösterimler yerine doğrudan hedef kitleye yönelttiği kampanyalarınızla daha fazla erişim ve daha fazla kazanç sunuyor. Üstelik bu bilgileri kaliteli ölçüm becerileri ile net bir şekilde raporluyor. Maksimum kazanç için dijitalde kullanılan Adwords reklamları, mobil reklamları, masaüstü reklamları ve SEO reklamlarının birleştirilmesini profesyonel ellerle yapan Tutus Media firmanızın rekabetçiliğini arttırıyor.

Araştırmalara göre  Programmatic Guaranted ile erişiminizi arttırırken zaman da kazanıyorsunuz.

program quarate 1

Erişimi arttırma!

Google dünyanın farklı noktalarında büyük reklam veren firmaların yaptığı 10 reklam kampanyasını ölçtürerek reklam satınalmada profesyonel yardımın önemini ortaya koydu. Bu çalışmada amaç geleneksel reklam ile programlı yapılan reklam satın alma yaklaşımları incelendi. Bu iki kampanya birleştirilince firmalar erişecekleri kullanıcı sayısını kolaylıkla kontrol edilebiliyor. Bu süreçte reklamlara aşırı maruz kalma olasılığı azaldığı için tüketicilere de daha iyi deneyim sunuluyor.

Firmalara programatik çözümler sunan MightyHive firması bu programın; müşterilerin verimsiz işlerini azalttığını belirtirken, soyutlanmış medya satın alma yöntemleri ile boşa harcanan  reklam bütçelerinin telafi edilmesini sağladığını da ortaya koyuyor. İncelenen 10 büyük kampanyada Programmatic Guaranted sistemi ile kampanyalarını birleştiren markaların erişimlerini %11 arttırdıkları saptanmıştır. Yani aynı fiyata %11 fazla tüketiciye ulaşılmış oluyor.

Zaman tasarrufu!

Yapılan farklı bir araştırmada dünyanın farklı noktalarından 40 ajans; Avrupa reklam satın alma ve reklam satma iş akışları ayrıntılı bir şekilde değerlendirildi. Firmalar doğrudan medya satın alma işlemleri için Programmatic Guaranted hem de geleneksel rezervasyon yöntemlerini kullandı. Sonuç olarak programı kullanan profesyonel ajanslar sayesinde basitleşen işlerle önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlandığı ortaya konuldu. Firmalar, ajanslar vasıtasıyla Avrupa medya planlama işlemi yaptıkları zaman; hazırlık süreci, kampanya hazırlama ve faturalandırma süreçleri tam olarak % 29 hızlanıyor.

Avrupa’da 360 ° medya ajansı olarak görev yapan Tutus Media Programmatic Guarented sistemiyle kampanyalarınızı tek elden yönetir. Bu şekilde erişiminiz artarken zaman da kazanırsınız.