Geçen yıl Bigcommerce kullanıcılarına da açılan Instagram’ın alışveriş özelliği, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcılar için de aktif hale getirileren e-ticaret ödeme yöntemleriyle dikkat çekti. Şu an bazı kullanıcılarda aktif olarak kullanılan uygulama içi ödeme özelliğini etkinleştiren Instagram, artık profilinizin bir parçası olarak banka kartı ya da kredi kartınızı güvenli biçimde kaydetmenizi sağlıyor.

instagramda alisveris

Instagram, yapacağınız bir güvenlik şifresi ayarının ardından uygulamadan çıkmadan alışveriş gerçekleştirmenizi sağlıyor. Dolayısıyla artık Instagram üzerindeki sponsorlu reklamlarda ya da shop hesaplarında gördüğünüz ürünleri satın almak için başka bir web sitesine giderek ödeme bilgilerinizi girmenize gerek kalmadı.

instagram kredi karti kayit

Instagram; gelecek günlerde sinema bileti gibi ürünlerin uygulama içinden doğrudan satın alınabileceğini ve tatil rezervasyonu yapılabileceğini de ifade ediyor. 

Özellik, şu an için yalnızca ABD’deki bazı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Etkileşim oranlarının çok yüksek olmasıyla birlikte marka çeşitliliği ve estetik fotoğraflardan oluşan içerik anlayışı sebebiyle markalar, Instagram’da satış yapmaya ağırlık verebilecek gibi görünüyor. Özellikle yeni ödeme yöntemleriyle birlikte kullanıcıların hızlı biçimde gerçekleştirebileceği satın almalar sayesinde markaların Instagram’da daha fazla reklam oluşturmasına yol açacaktır.