Avrupa’da mobil ticaret nasıl yapılır ve Avrupa mobil ticaretin püf noktalarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Akıllı telefonlardan internet kullananların yüzde 40’ından fazlasının bir ürünü almak için araştırma yaparken alışverişi mobil cihazından tamamlamak istediğini biliyor muydunuz?

Evet, bu yüzde 40’ın yüksek bir rakam olduğunu düşünebilirsiniz ama hala bilgisayarlardan yapılan alışveriş daha fazla. Peki, neden tüketiciler hala mobil ticarete beklenildiği kadar yönelmiyorlar? Buna akıllı telefonların ekranı küçük diye cevap verirseniz yanılırsınız.

  • Yavaş yükleme süreleri
  • Uzun form alanları
  • Kötü kullanıcı arayüzleri ,

Evet, bu üç madde tüketiciyi usandırdığı gibi mobil sitenizi de terk ettiriyor. Gelişen dijital dünyada iyi örneklerini gören ve rahat bir şekilde kullanan kullanıcılar iyi mobil deneyim istiyor.

Tutus Media tam burada sizler için en iyi tasarlanmış mobil web siteleri hazırlayarak Avrupa’da firmanızı rekabet gücü yüksek bir konuma getiriyor. Markanızın mobil kullanıcı sayısını ve karınızı arttırmak için Tutus Media üç önemli noktaya dikkat ediyor:

mobil ticaret

3 saniyede açılma;

Bir Avrupa mobil sitenin yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürüyorsa ziyaretlerin yüzde 53’ü sonlandırılıyor. Evet, mobil siteniz ne kadar iyi olursa olsun, ne kadar çok kampanya yaparsanız yapın, ya da adwords reklam yatırımı yapın siteniz yavaş yükleniyorsa bunlar boşa gidiyor. Teknolojik dünyada kullanıcılar bir mobil sitenin yüklenmesini birkaç saniyeden fazla beklemek istemiyorlar.

Site hızı söz konusu olduğunda firmalar buna “teknik bir sorun” ya da “başka birinin” ilgilenmesi gerektiği bir konu olarak tanımlıyorlar. Çünkü 1 saniyelik bir site gecikmesi yüzde 20 gibi dönüşümü negatif etkiliyor. İşte burada Tutus Media devreye giriyor.

  • Tutus Media mobil sitenizi yormayan uygulamalar yükler ve güncellemelerle mobil sitenizi zinde tutar. Böylece siteniz kısa sürede açılır.
  • Profesyonel ekibimiz sitenizin arayüzlerini dikkatli seçer ve gereksiz uzun formlardan kurtulmanızı sağlar.
  • Düzenli kontrollerle siteniz her daim hızlı olur.

mobile ticaret

Her adımı takip;

İnternetten alışveriş yapanlar her adımlarının ve sonuçlarının kusursuz olmasını istiyorlar. Masaüstü sitenin, mobil sitenin ve mağazaların birbirinden bağımsız olmadığı aşikar. Müşterinin her adımını kontrollü bir şekilde takip edip sorulara anında cevap veren firmalar daha fazla kazanıyorlar.

İsviçre’nin en büyük çocuk mobilyası mağazası Panda Kindermöbel her adım konusunda iyi bir örnek oluşturuyor. Avrupa’da web sitesi tasarımının ve takibin ne kadar önemli olduğunu firma ile net şekilde görüyoruz. Marka sipariş sürecinin her kademesini yakından takip ederek online siparişini ve marka tanınırlığını arttırmış durumda.

Bir diğer güzel örnek de Buram Honey Turkey firması… 36 ülkeye bal ihracatı yapan firma çok dilli online siteleri ile tüketicinin her adımını takip ederek doğru zamanda doğru cevapla en iyi sonucu alıyor.

Her kullanıcıyı tanıma;

Firmaların her müşterisini tanıması mobil ticareti başarıya ulaştırıyor. Kişileştirilmiş müşteri deneyimlerine yatırım yapıldığı zaman (hedef kitleyi net olarak belirleme) firmaların karlılığının yüzde 90 arttığını söyleyebiliriz.

Panda Kindermöbel araştırılmış bir arama ağı yönetimiyle farklı çocuk mobilyası markalarını her kullanıcı için sınıflandırıyor. Müşteri ne istediğini bilerek mobil ticaret için geldiğinde mobilyaların fiyatı, özellikleri ve montajını rahatlıkla görebiliyor. Bu konuda hedef kitleyi bulmak için Tutus Media; Avrupa Adwords reklamları, sosyal medya paylaşımları, onpage ve offpage makale ve video paylaşımları ile firmaya katkı sağlamış durumda.

Mobil sitenin hızlı açılması, tüketicinin her adımını takip etme ve her kullanıcıyı tanıma profesyonel ekiplerle yapılabilir. Siz de mobil ticaretinizi arttırmak istiyorsanız hemen Tutus Media’ya başvurun!