Reklam sektörünün firmalar için ne kadar büyük bir önemi olduğunu biliyorsunuz. Özellikle de TV reklamlarıyla çok büyük kitlelere ulaşılabilmektedir. Bu yüzden de sektöründe öncü olan markalar TV reklamlarına ciddi bütçeler ayırmaktadır. TV reklamları için markaların dışında Kamu Spotu olarak yayınlanan Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı reklamları da ön plana çıkmaktadır. TV reklamlarının yanı sıra basın reklamları da sektörde büyük bir yer ediniyor. Basın reklamlarında kamu fazla yer edinmiyor, daha çok marka tanıtımları göze çarpıyor.

Ocak ayında TV reklamı yatırımı yapan firmalara göz attığımızda; Sağlık Bakanlığının en büyük yatırımı gerçekleştirdiğini görüyoruz. Sağlık Bakanlığının akabinde Türkiye Yeşilay Cemiyeti gelmektedir. Basın reklamlarında ise Bim markasının reklamlarının ön planda olduğunu gözlemliyoruz. Bim markası ile birlikte diğer bir çok mağazacılık sektörünün basın reklamlarında ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Mağazacılık dışında turizm markalarının da büyük bir yatırım yaptığı görülüyor. Turizm reklamlarının, yaz sezonu için erken rezervasyon tanıtımlarıyla 2017 turizminin canlandırılmasına büyük bir katkısı olacaktır.

2017’nin ilk ayında en fazla reklam yatırımı yapan firmaların tam listesini aşağıdaki istatistikte inceleyebilirsiniz. TV reklamları ile basın reklamlarında en fazla yatırımı yapan ilk 10 firma ve ilk 10 marka incelemesini gerçekleştirerek siz de değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.

EN çok yatırım yapan firmalar

EN çok yatırım yapan firmalar