Cep telefonu ve tabletlerin hızlı gelişimine paralel olarak kullanıcılar artık kaliteli olduğu kadar hızlı mobil siteler tercih ediyor.

Mobil sitenizin hızlanan internet bağlantıları ile paralel bir hıza sahip olması; koltuğunda oturan bir kullanıcının saniyeler içerisinde beş yıldızlı bir otele rezervasyon yapabilmesi demektir. Ya da saatle ayırıp mağaza mağaza gezerek satın alabileceği bir ürünü saniyeler içerisinde beğenip satın almasıdır. Hızlı bir açılış sayfası her zaman yaşanılan heyecanı doruk seviyesine ulaştırır ve mobil siteniz cironuzu arttırır.

Mobil kullanıcılar bekletilmeyi sevmezler. Onları sitede tutmak kolay değildir. Tutus Media’nın hazırladığı Avrupa mobil siteleri nasıl hızlandırdığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

mobil site 3

Neden hızlı mobil site?

Bunun tek sebebi var aslında… Sitenize geldiğinde kaçmayı düşünmeyen bir müşteri ve daha fazla kazanmak…

Evet, pazarlama kampanyanız ne kadar ilgi çekici olsa da mobil sitenizde sorun yaşayan kullanıcıların  % 62’sinin gelecekte sitenize girip alışveriş yapma olasılığı daha düşük oluyor.

Hızlı mobil siteler için neler yapıyoruz?

 • Hız Karşılaştırma Aracı Kullanıyoruz!

Mobil sitenizin hızını rakiplerinizle karşılaştırabilmeyi sağlayan Hız Karşılaştırma Aracını kullanarak nesnel veriler elde ediyoruz. Gerçek kullanıcıların yaşadığı deneyimleri yansıtan bu programla 3G internet bağlantısı olan mobil cihazlardan sitenizin 5 saniyede ya da daha kısa bir sürede yüklenmesi için çalışıyoruz.

Bu hedefe ulaşmanın zor olabileceğini düşünebilirsiniz ama Tutus Media ekibi mobil sitenizin bir saniye daha olsa erken açılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu da firmanızın dönüşümlerini arttıracaktır.

 • Etki Hesaplama Aracını Kullanıyoruz!

Mobil sitenizin bir saniye bile geç açılması kullanıcıları kızdırmakla kalmaz cironuzu da düşürür. Perakende sektöründe bu bir saniyelik gecikme mobil sitenizin dönüşümlerinin  %20’ye kadar düşürebiliyor. Bunun için Tutus Media Etki Hesaplayıcı aracını kullanır.

Bu araç mobil e-ticaret sitenizin hızını iki saniye iyileştirerek kazancınızın ne kadar olduğunu hesaplıyor.

 • Açılış Kutusunu sonuna kadar kullanıyoruz!

Konumuz sadece hız. Mobil sitemizin hızını arttırmak için bütün deneyimlere sahip olmak gerekiyor. Hızlı bir mobil site deneyimi için diğer araç ve kaynakları da kullanmamız gerekiyor.

 • Açılış sayfası yönlendirmeleri yapmıyoruz.
 • Sıkıştırmayı etkinleştiriyoruz.
 • Sunucu yanıt süresini iyileştiriyoruz.
 • Tarayıcı önbellekleme özelliğinden yararlanıyoruz.
 • Kaynakları küçültüyoruz.
 • Resimleri optimize ediyoruz.
 • CCS teslimatını optimize ediyoruz.
 • Görünür içeriklere her zaman öncelik veriyoruz.
 • Oluşturmayı engelleyen JavaScript’i kaldırıyoruz.

mobil site

 • Kullanıcı Deneyimlerini takip ediyoruz!

Kullanıcı deneyimlerine göre yol izlemek bir mobil site için önemli bir basamaktır. Sizin göremediğinizi bir anda birkaç kullanıcı eksikliği görebilir. Bu deneyimleri takip etmek de profesyonellik açısından gereklidir. Bazı kullanıcılar aykırı düşüncelere sahip olsalar da Tutus Media kullanıcı deneyimleri için bir havuz oluşturur ve görülen bariz eksikleri inceler.

 • Açılış sayfasını yakın izlemeye alıyoruz!

Yeni Adwords deneyimindeki Açılış Sayfasını inceleyerek hesabınızdaki URL’lerin hangilerinin mobil uyumlu olduğunu belirliyoruz. En fazla satış yapılan URL’ler belirlendikten sonra bu doğrultuda adwords reklamlarına çıkıyoruz. Satışı az olanların eksikleri üzerine de çalışıyoruz.

 • Google alışveriş kampanyaları düzenliyoruz!

Kampanyaların mobil sitenin açılışı hızıyla ne alakası var diye düşünebilirsiniz? AMP yani Accelerated Mobile Pages çok hızlıdır ve anında yükleniyormuş gibi görünür. Neredeyse ışık hızında olan Google arama ağı kampanyaları ile sayfaların tıklanma sayısını zaten arttırıyordu. Google’ın alışveriş kampanyalarına olan desteğini genişlettiği yeni bir düzenleme ile de ortak çalışarak kullanıcılara hızlı ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunmak için etkili bir şekilde çalışıyoruz.

Bununla birlikte Google yakında tıklama ölçüm listelerini arka planda işlemeye başlayacak. Bu sayede kullanıcılar hazırladığımız Google reklamlarınıza tıkladıklarında siteniz anında açılacak.

Mobil uyumlu bir web sitesi ya da e-ticaret sitesinin olmazsa olmaz olduğu günümüzde; firmanızın ışık hızında açılan bir mobil sitesi olmasını istiyorsanız mutlaka Tutus Media’ya başvurun.

Avrupa’da 360 derece medya ajansı olarak Avrupa televizyonlarına medya planlaması, Almanca SEO, her türlü prodüksiyon işlemleri, web sitesi tasarımları, v.b. hizmetleriyle Avrupa’da  rakipsiz olan ajansımızdan siz de yararlanabilirsiniz.