Sektörünüz ne olursa olsun Instagram’ı bir işletme olarak kullanmanız için sekiz neden.

1. Müşteriler Sizi Bekliyor

Müşteriler sizi Instagram’da mutlaka arayacaklar.

Sizi özellikle işletmenizin adına göre veya konumunuzla ilgili hashtag’lerde arayacaklar…

Her iki durumda da, markanızın Instagram’da bulunamaması kötü bir deneyim olmaz mı?

Instagram’da inanılmaz derecede aktif olmayı planlamasanız bile; en azından işletme adınız, iletişim bilgileriniz ve markanızı sergilemek için birkaç gönderi içeren bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Bu aramanın boş çıkmasını veya daha da kötüsü onları bir rakibe yönlendirmesini istemezsiniz değil mi?

2. Instagram Hesabı Bir Güven Sinyalidir

Bir Instagram hesabına, özellikle de doğrulanmış bir Instagram Yönetim hesabına sahip  olması oldukça önemlidir. Bu durum işletmenizin saygın, gerçek ve şeffaf olduğunun bir başka işaretidir.

Yalnızca çevrimiçi iş yapıyorsanız, müşterilerinizin işletmenizi tanıyabileceği başka bir sosyal hesaba sahip olmak çok değerlidir.

3. Müşterileriniz ve Kullanıcılarınız Sizi Etiketleyebilir

Diyelim ki; bir müşterinize istisnai bir hizmet sunuyorsunuz veya bir müşteri yeni satın aldığı bir ürün için çok heyecanlı.

Hikayeyi paylaşmak için Instagram’a gitmeleri oldukça olası ve bu paylaşımları altın değerindedir…

Ama şu var ki – eğer başlangıçta bir Instagram hesabınız yoksa, müşteri sizi asla etiketleyemez ve bu büyük bir kaçırılmış fırsattır.

shutterstock 1359483500
Markanız için Instagram’ı neden kullanmalısınız? 3

4. Ürünlerinizi Etiketleyip Satabilirsiniz

Ürün satıyorsanız, bu ürünlere doğrudan bağlanan Instagram fotoğraflarını ve videolarını paylaşabilmeniz  büyük bir kazançtır.

Bu özellikten yararlanmak için Facebook sayfanızdan bir ürün katalogu oluşturmanız gerekir (Instagram ürün bilgilerini buradan alır).

5. Web Sitenize Trafik Çekebilirsiniz

Bunlar yalnızca Instagram hesabınızdan sergileyebileceğiniz ürünler değil, aynı zamanda teknik incelemeleriniz, bilgi grafikleriniz, blog gönderileriniz ve web sitenizde yayınladığınız diğer içeriklerdir.

Paylaşımı doğrudan Instagram’dan da Facebook veya Twitter’a değiştirebilir veya aynı mesajı birkaç tıklamayla farklı sosyal kanallara göndermenizi sağlayan bir sosyal kontrol paneli kullanabilirsiniz.

6. Çevrimiçi İtibar Yönetimi

Marka adınız için çevrimiçi itibar yönetimi ve arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda , bir Instagram hesabına sahip olmak bir zorunluluktur.

Çevrimiçi itibarınız işletmeniz için kritik öneme sahiptir ve bu nedenle, müşteriler işletmenizi veya markanızın adını aradığında ortaya çıkanlar konusunda dikkatli olmalısınız.

Web sitenize ek olarak, sosyal kanallarınız da genellikle arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında görünür.

Bu nedenle, sık kullanmayı planlamıyor olsanız bile, tüm sosyal ağlarda (Instagram dahil) marka adınızla işletme hesapları oluşturmak en iyi uygulamadır.

Buradaki fikir; markanıza işaret eden profiller ve içerik oluşturarak arama motoru sonuç sayfasını olabildiğince kontrol etmektir.

Bu şekilde, çevrimiçi olarak kötü bir tanıtım almanız durumunda, web siteniz ve sosyal hesaplarınız herhangi bir olumsuz içeriğin üzerinde yer almak için mücadele etme şansına sahip olur.

shutterstock 1724843374
Markanız için Instagram’ı neden kullanmalısınız? 4

7. Rakipleriniz Instagram’da

Bir Instagram hesabınız yoksa ve rakiplerinizin varsa, onlara basit bir rekabet avantajı sağlıyorsunuz.

Instagram’a ne tür içerik göndereceğiniz konusunda şaşkınsanız, rakiplerinizin neler yaptığına bakın.

8. Ağ Oluşturabilirsiniz

Instagram ayrıca kullanışlı bir ağ oluşturma aracıdır.

Sizinle aynı fikirde olan diğer işletmelere veya bireyleri beğenebilir, yorum yapabilir ve mesaj gönderebilir ve onlarla zaman içinde anlamlı etkileşimlerle ilişki kurabilirsiniz.

Bu şekilde, onlara gerçek dünyada ulaşmak veya bir etkinlikte karşılaşmak isterseniz, Instagram’da zaten bir temel atmış olursunuz.

Bütün bunları Tutus Media ile kolayca yapabilirsiniz. Avrupa’da 360 derece medya ajansı olan Tutus Media; Instagram Hesap yönetiminiz için markanıza profesyonel bir hizmet sunar. Hemen bizimle iletişime geçin siz de Sosyal medyada daha güçlü olun!