Şimdi Anadolu’da bir pazar gününü düşünün bütün aile bir arada ve fırından mis gibi börek kokusu geliyor. Ya da biraz daha farklı olarak tarlaya gidecek komşulara hazırlanan kahvaltıyı da düşünebilirsiniz… Hızlıca yapılan, hızlıca tüketilen peynirli kalem börekleri, susamlı çıtır börekler, kıymalı börekler vb…

Türk Mutfağı, günümüzde Avrupa’da kendini kabul ettirmeyi başarmış bir mutfak. Haliyle bu mutfağın hazır gıda ürünlerine yönelmesiyle artık böreklerimizi ve de yemeklerimizi bir tık uzaktan temin edebiliyoruz.

Ürünlerine güvenip başarılı olmak isteyen Türk şirketleri markalaşma bilincinin en önemli unsuru olan reklamı iyi bir danışmanlıkla kullanmak zorundalar. Bunu fark eden şirketler de var hala fark edemeyenler de…

Avrupa’daki Türk televizyonları…

Bilinçli gıda şirketlerimiz ürünlerini daha fazla tüketiciye ulaştırmak için Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermeye başladılar.

Evet, büyümeyi hedefleyen markalarımızdan Kaptanlar firması büyük bir titizlikle üretimini yaptığı Kaptanlar Peynirli Kalem ve kıymalı böreği, tepsi böreği, bizim mutfağımızın dışında enfes Belçika çikolatasıyla süslenen Ekler’i ve Donutlarıyla bu alanda ilk olma yolunda… Şunu söylemeden geçmeyelim Ekler ve Donutlar ilk defa Türk piyasasına Kaptanlarla girecek.

Diğer markalara göre startı erken vermiş olan firma haliyle yarışı da bir adım önde sürdüreceğe benziyor.

Kaliteli bir reklam filmi nasıl çekilir?

Her gün neredeyse 24 saat evlerimize konuk olan reklam filmlerinin belli bir çekim süreci vardır. Tutus Media olarak, Kaptanlar firmasının reklam filmleri için uzun bir süre saha araştırması yaptık. Ortaya konulan kaliteli işlerden göreceksiniz ki; özellikle Food Stylist’imiz yemeden içmeden kesilip saatlerce en iyi sonuç için uğraştı.

Reklam filmleri için yönetmen çok önemlidir. Sonuçta dizi çekmiyorsunuz. 10 saniyede dünyaları anlatacaksınız. Kaptanların reklamlarını çeken reji grubumuz tecrübeli olduğu kadar oldukça profesyoneldi. Reklamları izlediğinizde siz de bunu göreceksiniz.

Ayrıca firmamızın prodüksiyon birimi de ne gerekiyorsa yaptı. Gururla söylüyoruz ki Tutus Media olarak Avrupa’daki en iyi Türk prodüksiyon şirketlerinden biriyiz. Her türlü hikayeyi en iyi şekilde ve kısa sürede ekrana getirebiliyoruz.

Peki Kaptanların tarzı ne?

Kaptanların tarzı daha çok hızlı ve pratik ürünler üzerine olup; insanların dar zamanlarında hem zevkle yiyebilecekleri hem de kolayca sofralarına getirebilecekleri ürünleri en doğal haliyle sunmak…

Pratikliği ve lezzetinin yanı sıra Avrupa’da bütün marketlerde bulunması Kaptanları diğer firmalardan ayıran en önemli özelliklerden birisi. Marka, firmamıza hazırlattığı onar saniyelik reklamlarıyla hem ürünlerini tanıtacak hem de en kolay yoldan tüketiciye ulaşacak. Kaptanlara, Avrupa Türk televizyonlarına vereceği reklamların getirisi şüphesiz fazla olacaktır. Firma sosyal medya ve internet mecrasını da aktif olarak kullandığı zaman daha iyi yerlere gelecektir.

Sadece dönerimiz değil böreklerimiz de var…

Evet, Türk mutfağı denilince sadece akıllara döner gelmeyecek… Kaptanlar, annelerin elinden çıkmış kadar samimi ve sıcak ürünleriyle Avrupa’da büyük bir açığı kapatacak gibi duruyor. Açıkçası, anne elinden çıkmış börek hasreti çekenler için bu ürünler bir nevi şifa olacak.

Tepsi böreklerden tutun kalem ve çıtır börekleri ve günlük atıştırmalıkları Ekler’i ile firma lovemark olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bir Türk şirketinin Tutus Media’nın rehberliğinde markalaşma adına adımlarını görüyoruz.

Bugün ne yesem acaba?

Kaptanların olduğu yerde bunu fazla düşünmeyeceksiniz.

Kaptanlar, peynirli kalem böreği yiyebilirsiniz.

 

 

 

Yada susamlı çıtır böreği tadabilirsiniz.

Bunların üzerine de Kaptanların Ekler’i ya da Donut’ları tatlı mahiyetinde iyi gelecektir.