İnternet mecrası, firmalar için alternatif bir pazarlama yöntemiyken, şimdilerde yaşamın odak noktası haline geldi diyebiliriz. Dijital dünya ile pazarlama yöntemlerinin de odağını oluşturan internet, geleneksel reklam modellerinin çok daha üst seviyelerine çıktığını söyleyebiliriz. Ülkemizde yaklaşık 48 milyon internet kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların 38 milyonu 35 yaş altı olarak bilinmektedir. Bu da tüketim potansiyeli olan kişilerin internette fazla vakit geçirdiği anlamına gelmektedir. Firmaların bu kişilere doğrudan ulaşabilmesi için internet reklamlarını tercih etmesi önerilmektedir. İnternet reklamlarını tercih etmenizi sağlayan en önemli nedenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

internet reklamlari analiz

Ölçülebilirlik

İnternet reklamlarının en büyük avantajı; diğer reklam modellerinde pek mümkün olmayan ölçülebilirliktir. İnternet reklamlarıyla; harcadığınız bütçenin ne kadar kişiye ulaştığını, ne kadar kişinin bu reklama etkileşim gösterdiğini ve reklam ile alacağınız tüm dönüşümlere ulaşabiliyorsunuz.

Hedefleme

İhtiyacınıza en uygun doğru hedef kitleyi bulmanıza en iyi imkanı sağlayan reklam modeli olarak internet reklamları kabul edilmektedir. İnternette ulaşacağınız hedef kitlenin tüm demografik özelliklerini ve konumunu seçebilme imkanına sahip olursunuz.

Marka Bilinirliği

Marka bilinirliğinde de en etkili reklam modeli olarak internet reklamlarına dikkat çekilmektedir. Web sitenize trafik sağlamasıyla birlikte başarılı bir reklam modeliyle markanızın bilinirliğini de arttırma şansına sahipsiniz.

Esneklik

Oluşturduğunuz reklamda değişiklik yapma hakkına sadece internet reklamlarında sahip olursunuz. Basılı medya ve televizyon reklamlarında bu mümkün olmamaktadır. İnternet reklamlarında ise, reklamın akıbetine göre hedef kitle, reklam görseli, bütçe gibi bir çok değişikliği dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Maliyet

Dijital reklamlarda, bütçe ve maliyet ayarlaması da esnek olduğundan dolayı, reklamın performansının daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz. İnternet reklamlarında ulaşılan kitle sayısına göre harcanan maliyetler diğer reklam modellerine oranla çok daha düşüktür. İnternet reklamlarında belirli bir minimum maliyet olmadığından dolayı, dilediğiniz ücretlerde bütçe oluşturabilir ve reklamın ilerleyişine göre bütçenizi arttırabilirsiniz.

Siz de internet reklamlarını aktif olarak kullanan firmaların gerisinde kalmak istemiyor, marka bilinirliğini, ürün ya da hizmet satışınızı belirlediğiniz hedef kitleyle artırmak istiyorsanız Tutus Media’nın dijital pazarlama ekibi ile iletişime geçiniz.