Sosyal medya, çoğu bilgisayar ve cep telefonu kullanıcısı için vazgeçilmez bir mecra. Facebook, Youtube, Vimeo, Twitter, Google +, Instagram, Linkedin vb. sosyal mecralarda görüntülenen video sayısı günlük 10 milyarı geçmiş durumda. Rahatlıkla söylenebilir ki 2016 yılı sosyal medyada “video yılı” olmuş.

Bu platformlar kullanıcıların video alışkanlıklarını göz önünde tutmanın yanında hazırlanan videoları öne çıkararak firmaların tanıtımını doğru şekilde yapıyorlar. Tabii bu videolar kısa olsalar da profesyonel ekipler tarafından hazırlanırsa başarı otomatik olarak artıyor. Tam teşekküllü bir medya ajansı olan Tutus Media birçok büyük firmaya tanıtım videosu hazırlarken bu videoların geri dönüşümlerini kısa sürede alan firmaların piyasada tanınırlığı artıyor.

Şüphesiz iş sadece video hazırlamakla bitmiyor. Tutus Media videolara eklediği altyazı ve otomatik izleme özellikleri de bu videoların önemini arttırıyor.

2016 yılı video yılı olunca firmalar için 2017 yılında tanıtım videolarının ne kadar önemli olduğunu ve bu videoları firmaların neden sosyal medyada kullanmaları gerektiği üzerine şimdi biraz somut örnekler verelim.

Videolar ürününüzü sattırır!

Sosyal medya kullanıcılarının yüzde 60’a yakınının bir metni okumak yerine video izlediğini biliyor musunuz?

Evet, yüzde 60 büyük bir rakam ve insanlar artık okumak yerine video izlemeyi tercih ediyorlar ve bu rakam da her geçen yıl artıyor. Firma sahipleri de video sistemini sevmiş durumda. Patronların yarısı internet ortamındaki videoların geri dönüşüm potansiyelini yüksek görüyor.

Hazırlanan profesyonel videoların popülerliği her gün geçen gün artmakta ve sosyal medyalarda videolar firmalara günlük en düşük 2.3 milyar kullanıcıya ulaşabilme imkanı sağlıyor. Yani başarılı videolar geçici bir tercih değil firmalar için bir gereklilik durumunda.

Video sosyal medya için neden bu kadar önemli?

Tanıtım videolarının kurumsal kimlik açısından da firmalara destek sağladığı aşikar. Sosyal medya kullanıcılarının yüzde 80’e yakını bir videoyla markayı en iyi şekilde tanıdıklarını söylüyorlar. Kullanıcıların sadece sosyal medyada video izlemek için bile haftada ortalama altı saat zaman geçirdiğini düşünürsek tanıtım videolarının önemini daha iyi kavrayabiliriz.

Sosyal medya kullanıcılarının yaklaşık yüzde 75’inin sosyal medyadaki videoların satın alma kararlarında etkili olduğunu söylemesi de önemli bir sonuç. Video izlemenin satın alma kararlarında doğrudan etkili olduğunu söyleyenler ise yüzde 50’lik bir kesimi teşkil ediyor.

Siz de sosyal medyada iyi bir tanıtım yapıp ürünlerinizi daha rahat hedef kitlenize ulaştırmak istiyorsanız Tutus Media‘ya başvurabilirsiniz!

Avrupa’nın önde gelen doğal bal ürünleri firması Burambal ve Almanya’da Hessen bölgesinin önemli mutfak ürünleri satıcısı Kurttas Kuechen Studio için hazırladığımız kısa videolar.

Bunların yanı sıra büyük reklam prodüksiyonlarla reklam filmlerinizi ve tanıtım videolarınızı da hazırlıyoruz. Bu reklam filmlerini de rahatlıkla sosyal medyada kullanarak marka değerinizi arttırabilirsiniz.

Tutus Media, hazırladığı reklamlar ve tanıtım videoları ile firmanızı tanıttığı gibi satışlarınızı da arttırır. Siz de Tutus Media ile çalışın rahat edin!