Medya ajansı; üretmeye, planlamaya, tanıtım yönetimine dayalı bir hizmet sektörüdür. Alanında uzman bir ekiple Türk firmalarına A’dan Z’ye profesyonel medya hizmeti veren Tutus Media Avrupa’da lider bir medya ajansı olarak firmaların ihtiyaç duyduğu bütün media görevlerini hazırlamaktadır. Bütün bu hizmetleri kendi içerisinde yapıyor olması Tutus Media’yı diğer ajanslardan ayıran en büyük özelliktir.

Tutus Media’nın firmalara vermiş olduğu hizmetleri;  “Görsel Medya, Dijital Medya, Kreatif Hizmetler ve Programlama” ana başlıkları altında toplayabiliriz. Firmamız vermiş olduğu bu hizmetlerin hepsini bünyesinde bulundurduğu profesyonel ekiple gerçekleştirmektedir. Şunu net bir şekilde belirtmek isteriz ki firmamız bütün görevlerini kendi bünyesi içerisinde yaparak bir nevi diğer medya kuruluşları gibi taşeron sistemle çalışmamaktadır.

Özellikle Almanca SEO hizmeti vermeye çalışan firmaların sadece homeoffice olarak bir sandalye, bir masayla çalışması ve aldıkları bütün işleri başka şirketlerle anlaşıp yaptırması çok başlılık ve karışıklık ortaya çıkarmaktadır. Tutus Media A’dan Z’ye verdiği medya hizmetlerini kendi bünyesinde gerçekleştirerek çalıştığı firmalara kolaylık sağlarken güven de vermektedir.

Bugünkü yazımızda Görsel Medya üzerine yaptığımız çalışmalara değinelim.

  1. Reklam Prodüksiyon: İyi bir markanızın olması ve markanızın hedef kitleye rahat ulaşabilmesi için profesyonelce hazırlanmış iyi bir reklam filmi önemli iletişim aracıdır. Tutus Media özel olarak hazırladığı senaryolar ile firmalara reklam filmi yaparak firma isimlerinin akıllarda kalmasını sağlar.

Bu yazı dizimizde Avrupa’nın lider bal firması Burambal’ı örnek vermek istiyoruz. Tutus Media, Burambal’a verilebilecek bütün medya hizmetlerini vermektedir. Profesyonel ekibimizle Burambal için çektiğimiz bazı reklam filmleri şunlardır:

https://vimeo.com/110940914

  1. Medya Satın Alma:

Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek Avrupa’daki Türk firmaları için vazgeçilmez bir görevdir. Burambal’ın reklam filmini hazırlayan Tutus Media bu reklamı Avrupa Türk televizyonlarına çıkararak firmaya verdiği reklam hizmetini taçlandırmış durumda.

  1. Medya Planlama:

Reklamı hazırlamak ve medya satın almak ne kadar önemliyse o reklamın planlaması da o kadar önemlidir. Tutus Media olarak istekleriniz ve hedef kitlenizi göz önüne alarak reklamınızı hangi kanalda, ne zaman ve nasıl yayınlanacağını belirliyoruz. Bu ya paket şeklinde bir planlama ya da özel isteğe yönelik parça parça planlama olabilir. Burambal için medya planlaması da yapan firmamız firmayı bu konuda da en iyi şekilde temsil etmiş durumda.

  1. Medya Takip:

Medya satın alma ve medya planlamasından sonra reklam filmlerinin yayınlarının tamamen bitmesiyle medya takip raporları düzenliyoruz. Yayınlanan reklamın firmaya olan dönüşümü bu şekilde raporlanarak gerçekten istenilen gün ve saatte istenilen kategori ve kanalda yayınlanıp yayınlanmadığını ortaya çıkarmış oluyoruz.

Bu yazımızda sadece Görsel Medya üzerine konuştuk. Tutus Media’nın Dijital Medya, Kreatif Hizmetler ve Programlama alanındaki çalışmalarını da bundan sonraki makalelerimizde devam edelim.

Siz de her yönüyle güvenebileceğiniz bir medya ajansı ile çalışmak istiyorsanız Tutus Media‘ya başvurun ve gerisini düşünmeyin!