Evet, şimdi sizlere İsviçre’de faaliyet gösteren bir Türk firmasının başarı hikayesine değineceğiz.

Panda Kindermöbel 2014 yılında İsviçre’nin en büyük çocuk mağazası olarak kuruldu. Firma, dijital pazarlama için de pandakindermöbel.ch sitesini açarak daha fazla müşteriye ulaşmak istiyordu. Bu büyük amaçlar doğrultusunda firma 2 aydır Tutus Media ile çalışarak e-ticaret skorlarında uçuşa geçmiş durumda.

Panda Kindermöbel ile başlayan çalışmamızla birlikte Haziran ayında web sitesinin kullanıcılarını yüzde 71,4 arttırmayı başardık. İlk olarak etkililiğini arttırmak için bölgesel İsviçre üzerine yoğunlaştık ve yüzde 90’a yakın İsviçreli müşteriyi siteye çektik. Organik aramalardan 10.000’e yakın trafik alırken sosyal medyadan da 8.000’e yakın trafik aldık.

Çalışmalarımıza; panda kindermöbel, kindermöbel, kindermöbel schweiz, panda kinderzimmer, autobett, pandamöbel, pandakindermöbel, kindermöbel panda, gautier möbel, gardinen, welle babyzimmer, holzspielzeug, flexa kindermöbel, flexa white gibi anahtar kelimeleri belirleyerek başladık. Çocuk odası ve türevleri olan farklı keywords çalışma sürecinde seçtiğimiz kelimelerdi.

Çalışmamıza öncelikle Panda Kindermöbel’ın halihazırda bulunan sitesinin sorunlarını belirledik. Bu sorunlardan kurtulup daha iyi bir dizayn için arama motorlarına uyumlu yeni bir e-ticaret sitesi hazırlamaya karar verildi. Yeni site hazırlanmadan da belirlenen anahtar kelimeler kullanılarak uzman ekibimiz tarafından Almanca makaleler yazıldı. Bu makaleler Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal mecrada paylaşılarak daha fazla kişiye ulaşıldı. Sosyal medyada makale paylaşımı yanı sıra hazırlanan dosyalarla da ekstra paylaşımlar yapılarak Panda Kindermöbel hedef kitleye tanıtıldı.

Yeni sitenin kurulumuyla birlikte;

  • Organik trafiklerde %40 artış sağlandı.
  • Loyality skorlarında %32 lik bir artış elde edildi

Bu çalışmalar sonrasında anahtar kelime pozisyonlarında beklediğimizden hızlı sonuç almaya başladık. Yapılan çalışmalar ve sonuçlarına ait rapor firmayla paylaşılarak gelinen nokta gösterildi.

Eğer, siz de gerçek anlamda bir ekip çalışmasıyla Almanca SEO hizmeti almak istiyorsanız hemen Tutus Media’ya başvurun!

Bu ayrıcalık sizin de hakkınız!