Çoğumuzun sürekli kullandığı ama tam olarak ne olduğunu bilemediği bir konuya değineceğiz. Evet bugün, “Dijital medya ve işlevi” üzerine örnekler vermek istiyorum.

Dijital medya “dijital olarak sıkıştırılmış” ses, video ve fotoğraf içeriğini ifade eder.

Kodlama sonrası çok kolay kullanılan bir mecra olan dijital medya; rahatlıkla dağıtılabilir, değiştirilip işlenebilir ve basit bir şekilde bilgisayar üzerinden iletilebilir.

Dijital medya sürekli gelişen bir alandır. IAB Avrupa, 2016 yılında Avrupa’da dijital reklam yatırımlarının yüzde 12 büyüyerek 41,8 milyar Euro’ya ulaştığını açıkladı. Bu gerçek anlamda önemli bir büyüme rakamı.

Bu yıl 11.si açıklanan AdEx Benchmark Raporu’na göre dijital reklamları, TV reklamlarını bu yıl da geçmeyi başardı. Hatta bazı alanlarda yüzde 100 büyüyerek dikkat çekmeyi başardı.

diital reklam yatırımları

Tutus Media görsel medya hizmetlerini başarılı bir şekilde sunduğu gibi profesyonel ekibiyle dijital medya hizmeti de sunmakta.

Tutus Media’nın Dijital medya üzerine çalışma alanları!

1- SEO:

Arama optimizasyonu anlamına gelen (Search Engine Optimization) başta Google olmak üzere firmanızın web sitesini daha kolay bir şekilde tanımasını sağlayan teknik düzenlemelerdir. Tutus Media’nın bütün medya işlemlerini başarıyla gerçekleştirdiğine değinmiştik. Bir önceki yazımızda örnek verdiğimiz Burambal firması üzerinden devam edelim.

Burambal için SEO hizmeti de veren firmamız; Title Analizi, Description Analizi, Keyword Density, Url Yapısı, Robots.txt Analizi, Siteöap Analizi, Image Alt Tag, JS ve CSS Analizi, Inbound Link Analizi, Outbound Link Analizi, Page Speed Pc, Page Speed Mobile, W3C Validity ve HTML5, Mobile Friendly, SSL, Readability, Blog vb… teknik SEO hizmetlerinin yanı sıra Google, Yandex, Bing, Yahoo üzerinden aramalarda ulaşılacak link sayıları arttırıldı.

Sosyal SEO olarak da; Facebook, Twitter, Instagram, Google +, Youtube, Forsquare, Pinterest, Google Rehber, Google harita sayfaları açıldı.

Buram bal, Buram Bal Berlin, buram gmbh berlin, buram bal iletişim gibi Keywordslar üzerine verilen SEO hizmetinde  bu kelimeler ilk on içerisine getirildi.

Düzenli olarak onpage ve offpage olmak üzere sektörle ilgili Almanca, Türkçe ve İngilizce makaleler yayınlandı.

https://buramhonig.de/koestlicher-brotpudding-mit-burambal/

Buramballı yaz şerbetleri

https://buramhoney.eu/what-are-the-benefits-of-honey/

2- Sosyal Medya:

Buram Bal’ın Facebook, Twitter, Google+, Instagram, Youtube ve Linkedin Sosyal Medya ağlarını profesyonel ekibimizle,  Türkçe, Almanca iki dilli olarak yönetiyor ve konseptler geliştiriyoruz. Hazırlanan dikkat çekici resimlerle sosyal medyada kampanyalar düzenliyoruz.

burambal1burambal2

Farklı dillerde yazılmış makaleleri hitap ettikleri çevreye göre de paylaşım yaparak Burambal’ı daha fazla ilgili müşteriye ulaştırıyoruz.

3- Online Reklamcılık:

Tutus Media; Google Adwords, GDN, sosyal medya reklamları, premium online reklamlar ve mobil uygulama reklamlarını en uygun şekilde planlayıp uyguluyor. Firmanızın tam olarak sunduğu ürünleri ve hizmetleri arama motorlarında arayan potansiyel müşteriler sizi daha  rahat bulabilmesi için belirlenen Adwords’lar sayesinde sadece bir tık ötede oluyorsunuz. Tutus Media bu reklamları planlayarak size büyük kolaylık sağlıyor. Firmamız Burambal’a çeşitli mecralarda online reklamcılık hizmeti de veriyor.

4- Newsletter Marketing:

Tutus Media olarak müşterilerimize mailing sistemleri hazırlayarak düzenli olarak içerik üretiyoruz. Bu içerikler dergi formatına en uygun araç olan PDF tabanlı Newsletter olarak adlandırılır. Bu Newsletter’larla hedef kitlenize ulaşmanız çok kolaylaşıyor.

Gördüğünüz gibi görsel medyada nasıl bütün görevlerini kendi içerisinde ekibiyle yapan Tutus Media aynı şekilde dijital medyada da görevlerini kendi profesyonel ekibiyle yapıyor. Bu ayrıcalık Tutus Media’yı Almanca SEO ve Türkçe SEO alanlarında sektörünün en iyisi yapamaya yetiyor.

Siz de tam anlamıyla bir medya hizmeti almak istiyorsanız vakit kaybetmeden Tutus Media’ya başvurun!