İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte dijital dönüşümler o kadar önemli bir hale geldi ki artık köşe başlarında görmeye alıştığımız küçük bir işletmenin bile e-ticaret merkezi var. Artık tüketiciler birkaç adımda istediği ürün ve hizmetlere erişebiliyorlar. Örneğin arabanızın lastiği mi patladı? Bir Google aramasıyla size en yakın lastik ambulansını bulabiliyorsunuz. Ya da çok açsınız, yerinizden kalkmadan siparişinizi telefonunuzla verebilirsiniz. Yaşam standartlarının da e-ticarete yöneldiği günümüzde markanızın iyi bir e-ticaret sitesine sahip olması için Tutus Media’nın yaptığı 5 önemli stratejiyi sizler için derledik.

1 – Özgün İçerik Oluşturma!

build 3965373 960 720

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte online ticaret yapan ya da online hizmet veren bütün markalar için özgün içerik olmazsa olmazdır. Bilhassa e-ticaret sitelerinde özgün içeriğin önemi artmaktadır. Hedef kitleye göre içerik hazırlama ve bu içeriklerin sosyal medya üzerinden paylaşımı markalar için özel bir durumdur. Tutus Media içerik yazarları belirlenen anahtar kelimelerle ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin içeriklerini hazırlar. Bu içerikler Avrupa online ticarette başarınızı arttıracaktır. Hem ürün içeriklerini hedef kitleye ve anahtar kelimelere göre hazırlama ve belli periyotlarda blog sayfasına içerik girilmelisi markaların e-ticaret gelişimini etkiler.

2 – Sosyal Medya Yönetimi!

human 3175027 960 720

Özgün içeriklerden sonra diğer bir önemli konu ise sosyal medya yönetimidir. Sosyal medya kullanıcıları sosyal medya üzerinde gördükleri ürünleri tercih ettiklerini biliyoruz. Bunun için Tutus Media düzenli sosyal medya yönetimiyle markaları mümkün olduğu kadar sosyal medyada etkileşime sokar. Oluşturulan doğru hedef kitlesiyle dikkat çekici pazarlama kampanyaları düzenleyerek reklam bütçelerini doğru bir şekilde kullanır. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal mecralarda yapılan reklamlar günümüzde oldukça etkilidir.

3 – Farklı Kanallardan Pazarlama!

ecommerce 2140604 960 720

E-ticaret stratejisinde mutlaka fazla kanal kullanarak pazarlama gerçekleştirmek gerekiyor. Tüketiciler bazen masaüstü aracılığıyla alışveriş yaparken bazen de mobil uygulamaları tercih etmektedir. Bu yüzden e-ticaret dendiği zaman masaüstü uygulama ve mobil uygulama çok kanallı pazarlama stratejisinin en önemli adımıdır.

Tutus Media kreatif ekibi tüketicinin kullanabileceği her türlü cihaza göre ürünlerin ya da hizmetlerin görünmesini sağlar. Tüketiciler bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon kullanırken ürün içeriklerini ve görselleri tam olarak görebilirler. Bilhassa mobil cihazlara göre optimizasyon yapılarak e – ticaret sitenizin başarısını arttırabilirsiniz.  

4 – Video ile pazarlama!

youtube 1158693 960 720

Son yıllarda tüm online işletmeler için yeni bir içerik üretme sistemi var: Video ile dijital pazarlama… Youtube gibi video yayın kanalları üzerinden siz de ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi kolay bir şekilde tanıtabilirsiniz. Üstelik bu tanıtımlarla doğrudan Google indeksi alabilirsiniz.

5 – Özelleştirilmiş, kişileştirilmiş özellikler!

digital marketing 1725340 960 720

Dijital pazarlamada müşteriyi dinlemek çok önemlidir. Müşteriyi dinlemek ve oluşan sorunu çözümlemek için müşteriye seçenekler sunmak markanın kurumsal hikayesine katkı sağlar. Ekibimiz Google Analytics yardımıyla tüketicilerin sitenizdeki hareketlerini izleyerek markanızın müşteri gözünde memnuniyetini arttırır.

Avrupa e – ticaret sitenizle rakiplerinize fark atmak istiyorsanız Avrupa’da 360 derece medya ajansı olarak hizmet veren Tutus Media sizlere yeter!