Globalleşen dünyada firmalar seri bir şekilde dijital dünyaya açılıyorlar. Bu açılımı bir Dijital Pazarlama Uzmanı ile entegre olarak yapan firmalar başarılı olurken bir uzman yardımı almayan firmalar ise dijitale girdiklerine pişman olmaktalar. Bir firmanın Dijital pazarlama uzmanına sahip olması gerektiğini dijitalleşen bu dünyada anlaması elzem bir durumdur.

Dijital Pazarlama Uzmanı!

Aklınıza ilk gelen tanım olan geleneksel olarak pazarlama metotları ya da satış faaliyetleri bir dijital pazarlama uzmanının işi değildir. Dijital pazarlama uzmanı girişiminizin nerede ve nasıl olması gerektiği konusunda size gerekli dijital bilgilerle çözüm önerileri sunar.

Peki bu dijital ağlar nelerdir?

Dijital mecra; cep telefonları, web siteleri, şu an bulunan ya da gelecekte bulunacak bütün iletişim teknolojilerini kapsar.

Her girişimci bu alanda olmalı mı?

Dijital alanın vazgeçilmez cazibesi karşısında bütün girişimcilerin bu mecraya girip girmeme konusunda mutlaka düşündükleri söylenir. Her girişimcinin bu soruya çalıştığı alana göre karar vermesi gerekiyor.

Örnek verilecek olursa; Twitter ya da Facebook her girişimci için uygun olmayabilir. Böyle bir durumda Instagram ya da Snapchat de bir tercih olabilir. Tabii bazı girişimciler için bütün sosyal mecraların aktif iletişim aracı olarak kullanılması da söz konusudur.

Evet, sosyal mecrada her girişimci bir şekilde olmalı. Çünkü ürününüzü ya da hizmetinizi sunacağınız kitle sizi ilk önce sosyal mecradan araştırıyor. Ne kadar sosyal olduğunuza bakıp ona göre tercih yapanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla.

Dijital mecranın sürekli takip edilmesi gereken yenilikleri girişimciler açısından hayli zor bir durum. Çünkü firmalarını yönetirken gelen güncellemeler, teknik değişmeler, algoritmalar her gün yenilenen bu alanı takip etmeyi güçleştiriyor. Yoksa her sosyal mecrada bulunayım diye hesap açıp sadece açtığınızla kalırsanız, odak kitle sizi tercih etmeyecektir. Müşteri hareketliliği ve canlılığı görmek ister.

Dijital uzmanla sosyal medya!

Girişimcinin işine odaklanması için Tutus Media olarak dijital pazarlama uzmanlarımızla bu alanda önemli bir açığı kapatıyoruz. Girişimleriniz için nasıl bir tavır alacağınızı biz belirliyoruz.

Belirlediğimiz hedef kitle ile gerçekleştirmek istediğiniz stratejiyi çizerek, girişiminiz için en uygun sosyal platformda, en verimli iş dağılımıyla, maksimum düzeyde hedeflere ulaşarak görevimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.

Tutus Media‘nın sosyal mecrada attığı her adım bir sonraki adımın nasıl olması gerektiğini de gösterir. Çalıştığımız deneyimli ekip hedef kitlenin tam ortasına nişan alarak ilgi çekici paylaşımlarla kitleyi etkisi altına alır.

Dijital Pazarlama Uzmanı maliyetleri!

Bunun için ilk önce bir SEO uzmanına ihtiyacınız var!

Sonra bir sosyal medya yöneticisi ve web tasarımcısı…

Bitti mi? Henüz stratejik planlama uzmanını saymadık. Bunun yanında bir de video grafikçisi…

Evet, bütün bunların maliyetini düşünün!

Halihazırda böyle bir kadroya ödeme yapamam diyorsanız ihtiyaçlarınızı belirleyip tam donanımlı bir dijital pazarlama uzmanı ile çalışabilirsiniz ve binlerce lira ödemenize gerek kalmaz.