Google, her eve ve her cebe rahatlıkla giren bir arama motoru. Namı değer Google amcamız dünyadaki kullanıcılarına 2017 yılında dijital kullanımlarını öğrenmek için bir anket yapmış. Az değil tam 63 ülkede yapılan bu çalışmada toplam 79.000 kullanıcıya sorular sorulmuş.

Son yılların en geniş katılımlı bu anketi ile dünyada gelişen yeni trendler ortaya konulduğu gibi dijital reklamcılığın mobil uygulamalarla ne kadar önemli bir konuma geldiği de belirtirmiş durumda.

Evet, bu araştırmada net olarak ortaya çıkan bir sonuç var; mobilin bilgisayarları hezimete uğratması…

Akıllı telefon İN! Bilgisayar OUT!

Şu artık kesin bir sonuç ki internet kullanıcıları artık tercihini mobil cihazlardan yana kullanıyor. Bu 63 ülkenin online kullanıcılarının % 50’sinden fazlası mobil uygulamalarla internete bağlanmış.

Avrupa’da 360 derece medya ajansı olan Tutus Media ’nın merkezi bildiğiniz gibi Almanya’da bulunmakta. Geliştirdiği mobil uygulamalarla ajansımız bu alanda oldukça profesyonel hizmetler veriyor. Almanya’yı temel alarak bu araştırmayı sizlere aktarmak istiyoruz.

Almanya’da 16 yaş üstü internet kullanıcıları 2013 yılında % 81 iken 2017 yılında bu rakam % 84’e çıkmış. Fakat 2013 yılında Almanya’da akıllı telefon kullanımı sadece % 40’mış. 2017 yılında ise bu rakam% 75’e yükselmiş. 2013’te akıllı telefonu olan neredeyse herkes telefonundan internet kullanırken 2017 yılında ise % 76’sı telefonundan internete bağlanmış.

Gördüğünüz gibi Almanya’da artık akıllı telefon olup da mobille internete bağlanmayan yok gibi. Almanya’daki Türk firmalarının bunu önemle dikkate alması gerekiyor. Sürekli ritmi yükselen bir sistem söz konusu.

shutterstock 701408431

Sosyal Medya ve Mobil eğlenceleri için Mobil uygulama hizmetimiz nasıl işliyor?

Bunun için Tutus Media’nın dört ana yol haritası bulunuyor.

  • Tasarım: Sektörünüze göre ve kurumsal kimliğinizle uyumlu bir şekilde günün özel stillerine uygun göz alıcı bir tasarım oluşturuyoruz. Genellikle tasarım 2 hafta gibi bir sürede sonuçlanıyor.
  • Yazılım: Tasarım firmanın da onayıyla kesinleştikten sonra ekibimiz yazılım sürecini başlatıyor. Android ve IOS için iki farklı yazılım geliştirmesi yapıyoruz. Yazılım süreci de ortalama 6 hafta sürmekte.
  • Test: Bu aşamada hazırlanan uygulama farklı mobil cihazlardan farklı kullanıcı profilleri ile teste alınıyor. Burada kullanıcılardan alınan tepkiler masaya yatırılırken son düzenlemeler yapılıyor.
  • Yayınlama: Test yayını başarıyla geçtikten sonra müşteri onayı alınıyor ve uygulama android market e app store’a yükleniyor. Yayınlama ile birlikte sosyal medyadan ve Newsletter’ımızla uygulamanın reklamını ekstra olarak yapıyoruz.

Evet, mobil uygulamanın ne kadar önem teşkil ettiği verdiğimiz araştırma ile ortaya konulmuşken siz hala firmanızı mobile taşımadınız mı?

Avrupa’da sektöründe söz sahibi olan Tutus Media firmanızı profesyonel bir şekilde mobile taşıyabilir. Siz de mobille karlılığınızı arttırmak istiyorsanız hemen bize başvurun!