Web site yönetimlerinde yapılan en büyük içerik hatalarından birisi; sırf olsun diye yayınlanan içeriklerdir. Bunu yapmak yerine stratejinizi değiştirin ve 10 katı daha değerli bir siteye sahip olun. İçerik pazarlaması ile birlikte yapılan online işlerin etkisini zamanla görebilirsiniz.

Eğer oluşturduğunuz içerik bir süredir hiç etkileşim almıyorsa bunda bir sorun olduğundan emin olabilirsiniz. Etkileşim almayan içerik, işe yaramayan içerik demektir. İçerikleriniz sitenize etki etmiyorsa, ezberlenmiş stratejilerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Öncelikle içerik tarzınızı değiştirerek işe koyulabilirsiniz. Aşağıda yer verdiğim başlıklarda da, etkili bir içerik için önerileri inceleyebilirsiniz.

Genelleyici içeriklerden uzak durun

Web girişimlerinin en büyük hatalarından birisi genelleyici ve seri üretilmiş içerikler yayınlamalarıdır. Bunları her sektörde farklı şekillerde görebilirsiniz. Hiçbir bilgi vermeyen, her yerde birebir benzerinin sadece cümleleri değiştirilmiş olarak görebileceğiniz içeriklerden uzak durmalısınız. Genelleyici içeriklerin hepsi, kitlelerin önüne ısıtılıp ısıtılıp konan bir yemeğe benzer. Bu yüzden de markanız ve web girişiminizin güveni zedelenir.

web site icerik yonetimi

Zaman boşluğunu doldurmak için içerik üretmeyin

Genelleyici içeriklerden çok daha hatalı olan ise boşluğu doldurmak için üretilen içeriklerdir. Her gün boşluk doldurmak için web sitenize gereksiz içerikleri yayınlamaktansa, haftada bir içerik oluşturarak etkili bir paylaşım yapabilirsiniz.

Çok kısa içerikler oluşturmayın

Ana fikirin ortada olmadığı ve kısadan kesilmiş içerikler, kitlenizi kandırmaktan başka bir şey değildir. Hitap ettiğiniz kitle web sitenize girdiğinde doğru ve etkili bilgiler içermeyen, çok kısa bir yazı görüyorsa, çok kısa sürede web sitenizden uzaklaşacağını söyleyebiliriz. Kaliteli içerik için zaman harcamalı ve güven oluşturmalısınız.

web site yonetimi 2