Twitter reklamları, diğer sosyal medya platformlarına kıyasla daha fazla bütçeye sahip müşterilere hitap etmektedir. Genellikle büyük markaların tercih ettiği Twitter reklamları, bu konuda uzmanların da fazla hizmet vermediği bir alan olarak biliniyor. Hal böyle olunca; Twitter reklamlarının daha fazla tercih edilebilir olması için yeni bir model geliştiriliyor.

twitter reklamlari 2
Twitter, daha fazla markaya hitap edebilmek için yeni bir hizmet modeli olarak reklam aboneliği sistemi getirmeye hazırlanıyor. Bu reklam üyeliği, sponsorlu gönderilerden farklı olarak detaylı bir panel kullanımı ve detaylı hedefleme gerektirmiyor. 2010 yılından itibaren kullanılan Twitter reklamları, anlaşmalı ajanslar üzerinden paket sistemiyle satılmaktaydı. Daha sonra herkesin kullanımına açılmış bir sistem olsa da, diğer mecraların çok daha gerisinde kalmaya devam ediyor diyebiliriz.

twitter reklamlari 3
Daha düşük bütçeli markaların da Twitter’da reklam yayınlayabilmesine imkan sağlayacak olan bu yeni model ile Twitter’ın reklam gelirlerinin artması bekleniyor. Twitter’da kurumsal ya da bireysel reklam yayınlatmak için Tutus Media sosyal medya ekibimiz ile iletişime geçip konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.