Appvertising diğer adıyla mobil uygulama reklamcılığı mobil cihazlara indirilme yoluyla yapılan bir marka ve reklam yerleştirme şeklidir. Appvertising için özel hazırlanan video reklamlar, bannerlar sıkça kullanılır.

Avrupa’da birçok firmaya mobil uygulama hizmeti veren Tutus Media bu alanda oldukça farklı ve yaratıcı reklam fikirlerini firmalara sunarak mobil uygulama reklamcılığının gelişmesini sağlamaktadır.

Appvertising reklamcılık yeni yeni gelişmeye başlayan bir sektör olduğu için başarıya ulaşmak kolay değildir. Ancak profesyonel ekiplerle çalışarak; nasıl, nerede, niçin yapılması gerektiğine dair karar verilirse sonuç alınabilecek yöntemler ortaya konulabilir. Tutus Media, alanında uzman ekibiyle bu alanda nelere dikkat edilmesi gerektiğini ortaya koyarak profesyonel bir çalışma yolu izler.

Araştırmalara göre internet üzerindeki pek çok platformlarda banner reklamların can sıkıcı olarak görüldüğü ve tıklanma almadığı istatistiklerle belirlenmiş durumda. Bununla birlikte mobil uygulamalar içinde yer alan reklamlar standart banner reklamlarına oranla yaklaşık yüzde 12 daha fazla etkili oluyor.

Tutus Media Mobil Uygulama Çalışmaları:

  • Tutus Media mobil uygulama reklamlarını dizayn ederken uygulamanın işlevini firmaya göre belirler.
  • Mobil uygulama reklamında reklamın yerleştirileceği uygulamayı seçerken uygulamanın kimler tarafından kullanılacağı belirlenip ona göre hedef kitleye göre uygulama seçimi yapılır.
  • Tutus Media seçtiği uygulamayı yayınlamadan önce firma ile paylaşır ve uygulamanın ne içerdiğini, ne amaçla ve nasıl kullanıldığının net anlaşılmasını sağlar.
  • Demo verilerinde uygulamanın markayla uyumluluğuna firma ile birlikte karar verilir.
  • Appvertising reklamları dizayn edilirken kullanıcıların uygulamayı ne sıklıkla kullandıkları, yaş grupları ve yılın, ayın, günün hangi bölümlerinde uygulamayı daha çok kullandıkları hesaba katılır.
  • Kullanıcının telefon modeline ve markasına göre de farklı tasarımlar yapılarak kullanıcının reklamı izlemeden geçmemesi sağlanır.

 

Genel olarak mobil reklamcılığın henüz gelişmekte olan bir alan olduğunu söyleyebiliriz. Tasarlanan yaratıcı reklamlarla günden güne bu alana ilgi artıyor. Tutus Media firmanız için bu küçücük alanda dikkat çekici reklamlar tasarlayarak göze batmayan reklamlar oluşturur.

 

Modamilyon, Cepnet, Phonepazaar ve Panda Kindermöbel gibi birçok firmaya mobil uygulama hizmeti veren Tutus Media ile firmanızı mobil sisteme taşıyarak cironuzu rahatlıkla arttırabilirsiniz.