Televizyon reklamları tüketiciye en kolay yoldan ulaşma yöntemidir. Özellikle Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek Avrupa’daki Türk firmaları için çok önem arz eder. Etkileşimde oldukları tüketici ile doğrudan bağlantı kurabilirler.

Günümüzde Avrupa reklam sektörü geliştiği kadar firmaların e-ticaret siteleri de belli bir noktaya gelmiş durumda. Aslında bakarsanız Euro D’ye, Tv 8 İnt’e, ya da Euro Star’a reklam vererek amacınızın bir kısmını yerine getiriyorsunuz. Avrupa reklamlarının geliştiği günümüzde firmaların artık Google’a uyumlu e-ticaret sitelerinin de olması gerekiyor.

Akıllı telefonlar ve televizyondaki reklamlar…

Avrupa Türk televizyonlarında yayınlanan bir reklam anında firmanın e-ticaret sitesinin de arama motorları üzerinden aranmaya başlandığı istatistiklerle ortaya çıkarılmıştır. Evet, satışların artmasından bahsetmiyoruz. Avrupa reklam sektörüne girmenizle birlikte cironuz artacaktır ama bu ciroyu daha da arttırmak için SEO uzmanlarıyla desteklenmiş e-ticaret sitenizin olması gerekir.

Çünkü elinde akıllı telefonuyla televizyon izleyen seyirci merak ettiği ürünle ilgili bir reklamı gördüğünde hemen ürünü Google üzerinden arıyor. Üstelik bunu akıllı telefon kullananların birçoğu yapıyor.

100’e yakın televizyon reklamıyla ilgili Google araştırmasında her televizyon reklamından sonra ürünle ilgili aramalarda artış görüldüğü açıklandı. Bu sorgulamaların dörtte biri doğrudan marka sorgulaması olarak yapılıyor.

Tüketici ihtiyacı olduğu bilgiye kısa ve kolay yoldan ulaşmak ister. Bundan dolayı e-ticaret siteleri Google’a uyumlu olmalı ki Televizyon reklamları tüketiciyle daha fazla etkileşim sağlasın! Ürün bilgilerini görmekten memnun kalacak olan tüketici ürünü satın almak isteyecektir.

Farklı reklam formatları!

İzleyiciyi e- ticaret sitesine çekmek için reklamları daha ilginç yapıp, her şeyi reklamda vermemek gerekir. İzleyicinin ürünü merak edip e-ticaret sitesine girmesi sağlanmalıdır.

Televizyon reklamının  yayınlanmasıyla 15 dakika içinde firma ile ilgili yapılan aramalar artmaktadır. Eğer reklamın sonunda izleyiciyi meraka sürükleyen ve harekete geçirici mesajlar bulunursa diğer reklamlara kıyasla bu tür reklamlar daha başarılı olmaktadır. “Devamı sitemizde!” “Heyecanı sitemizden takip edin!” gibi uyarıcı sözcüklerle televizyon, akıllı telefon ve e-ticaret sitesi üçgeni kurabilirsiniz. Bu üçgenin uyumu başarılıyı mutlaka getirecektir.

Mevlana Çay ve Tutus Media

Tutus Media‘nın Mevlana Çay için hazırladığı reklamlar ve tanıtım filmi Avrupa Türk televizyonlarında gösterilmeye başlandıktan sonra firmanın e-ticaret sitesine tüketicilerin girişleri oldukça arttı. Bu artış yüzde 40’ın üzerinde… Google’a uyumlu e-ticaret sitesinin de katkısıyla televizyon reklamlarının firmaya katkısı büyük olacaktır.

https://mevlanacay.de/tv-reklamlari/