E-ticaret siteniz için neden SEO yaptırmalıyım diye düşünüyorsanız, istatistiklere baktığınızda bir daha bu soruyu aklınıza bile getirmeyeceğinizi garanti edebiliriz. Çünkü her sektörde bir çok e-ticaret sitesi vardır. Bu e-ticaret sitelerinin bir çoğunun Google tarafından belirlenen dizaynı yoktur. SEO uyumlu olarak düzenlenmediği için de başarısızlığa mahkumdur.

SEO’suz e-ticaret sitelerinin problemlerine birkaç örnek!

Etiketlenme girişleri… (Etiketleme diye bir kavram bilinse de yanlış etiketlenme oranı yüksektir.)

Sitenin yavaşlığı…

Sitenin dizayn yanlışlığı…

Resim etiketlerinin olmaması… ve devamında sürekli zarar eden siteler…

İstatistikler yalan söylemez!

Google’ın açıkladığı rakamlara göre tüketicilerin yüzde 87’si ihtiyaç duyduğu her bilgiye ulaşmak için arama motorlarını kullanıyor. Arama motorları bazında ise bu arama yapanların yarısının Google’ı kullandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle Avrupa Google dışında neredeyse başka bir arama motoru kullanmıyor. Bu demek oluyor ki müşterisine ulaşmak isteyen her e-ticaret sitesi bu arama motorlarıyla özellikle de Google’la iyi anlaşmak zorunda. Bu anlaşma da ancak iyi organize olmuş bir SEO ile çalıştığınızda olur ve böylece tasarruf ettiğiniz gibi kazanırsınız da…

Firmalar SEO hizmeti almaya başladıklarında ilk önce e-ticaret sitelerinin tıklanmasına ve trafiğine bakarlar. Sonraki adım da ürün satışlarındaki değişimleri gözlemlerler.

Şimdi bir önceki makalemizdeki Neden Seo sorusuna kaldığımız yerden devam edelim.

SEO e-ticaret sitenizin tıklanmasını ve trafiğini arttırır:

Yine Google istatistiklerine göre arama motorunda ilk sıradaki siteye girme oranı yüzde 37 civarındadır. Bu istatistiğe göre demek ki birinci sıradaki sıralama çok önemli olsa da yüzde yüzlük bir tıklanma oranı da yoktur.

Neden acaba ilk sıradakine değil de alt sıradaki e-ticaret sitesine tıklarız? Bunun cevabı çok basit… Aradığınız kelime diğer seçeneklerde doğrudan karşınıza çıktığı için bunu tercih edersiniz. Yani aradığınız kelimenin çıkan sonuç ile olan ilişkisinden dolayı…

SEO arama motorlarında sadece sıralama yükseltmek için değildir. SEO arama yapan müşterinin ilgisini çekecek kelime alt yapısını hazırlar. Bu altyapı tıklanma ve trafiği arttırır.

SEO satış arttırır:

SEO için sağlam bir dizayn ve iyi şekilde düzenlenmiş bir dizi sayfa içi optimizasyon yöntemi gereklidir. Bu organizasyon başarılı olunca ziyaretçi aradığı siteye kolayca ulaşarak alışverişini yapar.

SEO uzmanı bu alışverişte aslında bir nevi patrondur. En az işin sahibi kadar ilgili olmalıdır. Bu yüzden Tutus Media SEO uzmanları yönettikleri e-ticaret sitesini bir site olarak görmezler. Bir proje olarak görürler ve projenin ana kolonlarını oluşturarak e-ticaret sitesinin satışlarını arttırırlar.

Gerçek SEO hizmeti satış getiren bir hizmet olduğu için SEO ilk önce satışları arttırmayı amaçlar.

SEO para kazandırır:

SEO E-ticaret siteleri için en önemli ticari hamledir. Uzun vadede en karlı yatırımdır. Cironuzun artmasının yanında marka değerinizi yükseltir. SEO için harcanan bütçenin önemi yoktur çünkü getirisi her zaman daha fazladır.

Daha fazla kar etmeniz için Tutus Media olarak e-ticaret sitelerinizi a’dan z’ye düzenleyerek SEO’ya uygun hale getiriyoruz.

Gelişi güzel bir site yerine Google’la dost olan e-ticaret sitesi dizaynları yapıyoruz.

Anlayışımıza göre SEO sadece blog açıp makale yüklemek değildir. Tutus Media bünyesinde barındırdığı deneyimli yazarlarıyla bloklarınızı sektörel makalelerle düzenli olarak besler.

E-ticaret sitenizin sayfalarını anahtar kelimelerle doldurmak yerine gerekli yerde eklediğimiz kelimelerle doğru odağı oluşturuyoruz. Yapılan bu lokal çalışmaların akabinde e-ticaret sitenize en uygun, en yakın müşterilere ulaşmanızı sağlıyor ve sürekliliği olan bu çalışmayla devamlı karlılık sunuyoruz.

Gördüğünüz gibi SEO bir e-ticaret sitesi için olmazsa olmazdır…