Ticari firmaların en büyük isteği fark edilebilirliklerini yükseltmektir. Bunun için de günümüzde çoğu firma bir internet sitesi üzerinden e-ticaret yapmakta ya da yapma hazırlığındadır.

Peki bu e- ticaret siteleri durduğu yerde size gümbür gümbür müşteri getirir mi?

Bu soruya cevap vermek çok kolay: Hayır!

SEO hizmeti olmazsa olmaz!

Evet, iddialı bir e-ticaret sitesi için SEO hizmeti olmazsa olmazdır. Hatta denilebilir ki, şu anda sektörde e-ticaret olarak ilk akla gelen sitelerin hepsi bir SEO hizmeti ile bugünlere gelmiştir.

SEO hizmetiyle daha rahat erişilebilir olursunuz:

Tutus Media olarak e- ticaret siteleri için verdiğimiz SEO hizmetlerinde, sitenize sadece anahtar kelimeler eklemiyoruz. Çünkü odak kelimeler her zaman yüksek satış getirmez. Bu odak kelimelerin yanı sıra muadillerinizin göremediği alt kelimeler ile hedeflediğiniz satışlara ulaşır ve erişilebilir olursunuz.

Tutus Media SEO hizmeti firmanız için Google’da aranma hacmi çok düşük ama geri dönüşüm oranı yüksek olan alt kelimeleri de belirleyip optimize eder. Böylece hedeflenen doğru trafik e- ticaret siteniz için gerçekleşmiş olur. Bu durum aynı zamanda markanızın bilinirliği ile doğru orantılı olarak sürekli gelişecektir.

SEO hizmetiyle markanızın bilinirliği artar, fark edilirsiniz:

Özellikle Google aramalarında e-ticaret sitenizin ilk sayfada yer alması firmanızın markalaşma yolunda önemli bir adım attığını gösterir. Doğru belirlenen anahtar kelimeler ve alt kelimelerle büyük bir kitleye ulaşırsınız.

E-ticaret sitenizin arama motorlarında listelenmesi SEO’nun amaçlarındandır. SEO hizmetiyle firmalar hizmet sundukları alanlarda hangi kelimelerin arandığını öğrenebilirler. Tutus Media olarak verdiğimiz hizmetle sattığınız ürünlerinizle ilgili arama motorlarında yapılan aramalarda sitenizin fark edilir olmasını sağlıyoruz. Bunu düzenli olarak raporlayarak sizlere de gelişimi gösteriyoruz.

E-ticaret sitelerinin PPC’yi ve de SEO’yu birlikte yapmalarının sebebi de budur. Firmalar bu atılımla farklı kaynaklara erişirler ve doğal bir şekilde büyürler. Bu da haliyle markalaşmayı hızlandırır.

SEO hizmetiyle daha iyi bir internet sitesine sahip olursunuz:

SEO kontrol ve denetim mekanizmasıyla e-ticaret sitenizin eksikleri kısa sürede su yüzüne çıkar. Tutus Media SEO uzmanlarıyla göze hoş gelen e-ticaret sitelerinin yanı sıra arama motorlarına uyumlu sitelere de sahip olabilirsiniz.

E- ticaret sitesinin dizaynı ve arayüz kodlaması arama motorları tarafından önemli bir ölçüttür. SEO e-ticaret sitenizi yapım aşamasında arama motorlarına uygun bir hale getirerek sitenin ziyaretçi çekmesini sağlayabilirler.

NOT: Makalemiz, “SEO ile kazançlarınızı Arttırırken Tasarruf edin!” yazımız ile devam edecektir.

SEO ile Kazançlarınızı Arttırırken Tasarruf edin!