İnternetin her eve hatta her cebe girmesiyle birlikte bu mecrada alışveriş yapan kullanıcıların sayısı sürekli artmaktadır. Haliyle irili ufaklı bütün şirketler bir alışveriş sitesine sahip olup internet üzerinden dağılan bu ticari kitleye sahip olmak istemekteler.

Avrupa’daki Türk firmaları için de Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermenin yanında profesyonelce hazırlanıp takip edilen e ticaret siteleri çok önemlidir.

İnternetten alışveriş yapan herkes istediği ürünü Google’da arattığı için internet alışverişlerinde başarılı olmak istiyorsanız Google aramalarında internet sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlamalısınız. Böylece siteniz daha fazla ziyaret edilecek ve satışlarınızda belirgin bir artış olacaktır.

SEO nedir?

SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. Aranılan ürünlerin ön sayfada gösterilmesi için internet siteleri üzerinde yapılan çeşitli organizasyonlardır. Bu bir nevi eldeki kısıtlı kaynakları en optimum şekilde kullanmaktır.

SEO hizmeti nasıl güçlü olur?

Anahtar kelime belirlenerek; Arama motorlarında konu ile ilgili aranan kelimeler tespit edilir ve bu kelimeler site içerisinde kullanılarak organik trafik sağlanır. Anahtar kelimelerin belirlenmesi kullanıcıların sitenize kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Etiket kullanarak; İnternet sitelerinin bloklarında bulunan yazılarda anahtar kelimelerin etiketlenmesi… Etiketlerin doğru kullanımı SEO açısından çok önemlidir.

Her ortama hitap eden siteler hazırlatarak: Hazırlanan alışveriş siteniz sadece bilgisayardan değil cep telefonu ve tabletlerden de rahatça ulaşılabilir olmalıdır. Bu da internet sitesinin tasarımı ve işlevinin iyi belirlenmesi gerektiğini gösterir.

Özgün içerik oluşturarak; Ticaret siteleriniz için üreteceğiniz özgün içerikler her zaman müşteri sayınızı arttıracaktır. Ayrıca bu Google’da ön sayfalarda çıkmanızı sağlayacaktır. Bu özgün içerik ürün tanıtımları ve makalelerin tamamen sizin tarafınızdan yazdırılması ve kurgulanması olarak anlatılabilir.

Blog oluşturarak; Özgün içerik oluşturulacak bir mecra olan bloklar SEO hizmeti açısından çok önemlidir. Potansiyel müşteriler internet sitenizde ürünleriniz ile ilgili bilgileri bulacağı için bu sizin ticaret hacminizi arttıracaktır. İçerikle ilgili en önemli unsur oluşturulan blokta özgün makaleler oluşturmaktır.

Gerçekçi analiz yaparak; Ürünlerinizin görüntülenme, satın alma rakamları şeffaf olmalı!

Yorumlara izin vererek; Ürününüze ve ticari ahlakınıza güveniyorsanız kesinlikler ürünleriniz altında yorumlar bölümü açık olmalı. Bu yorumlar internet sitelerinin satışlarını doğrudan arttırmaktadır. Çünkü bu yorumlar Google tarafından özgün bir metin olarak kabul edilir ve internet siteniz sürekli güncellenmiş gibi olur. Bundan dolayı müşterilerinize satın aldıkları ürünler hakkında yorum yazmayı teşvik ederek güçlü bir SEO hizmetine sahip olabilirsiniz.

Sosyal medyayı kullanarak; Sosyal medya sadece paylaşım platformu değildir. Şirketler belirlenen müşteri kitlesine ulaşmayı dilediklerinde sosyal medya hesaplarının yönetimini profesyonel ellere bırakmaları gerekir. Facebook ve Twitter’da sık sık paylaşımda bulunmak alışveriş sitelerinin arama sonuçlarında ön sayfada çıkmasını sağlayacaktır.

Ayrıca bu platformlara reklam vermek de SEO için önemlidir.

Bütün bu unsurlar bir araya geldiği zaman internet sitenizin SEO hizmeti güçlü olacaktır. Tutus Media bu alanda Avrupa Türk şirketlerine etkin ve becerikli kadrosuyla hizmet vermeye devam etmektedir.