Dünya genelinde en çok kullanılan arama motoru Google’a araştırma yapılmak istenen her şey yazılarak bilgi edinilebilir. Her gün milyarlarca sorularla karşılaşılan Google’de “Grip kaç günde geçer?” veya “En uygun kol saati fiyatları” gibi basit soruların yanında “Evrende kaç kara delik var?” Ya da “Dünyadaki yer altı sularının miktarı ne kadar” gibi birçok garip soru da bulunmaktadır.

Google MUM ile Detaylı ve Karmaşık İşler için Daha İyi Cevaplar

Ormanda bisikletinizle gezmeye çıktınız. Aniden bisikletinizin freni çalışmadı. Bunu eğer yakın bir bisikletçi varsa öğrenebilirsiniz. Ya da Google Lens ile fotoğrafını çekip ‘bunu nasıl tamir edebilirim?’ diye sorabilirsiniz. Bu şekilde en kısa yoldan sorununuza çözüm üretecek Youtube videosu ya da yararlı bilgilere yönlendirileceksiniz. Bu işlem Google MUM sayesinde gerçekleşiyor. İlgili konular hakkında detaylı bilgilere ulaşarak farklı bilgiler öğretmeye Google MUM yardımcı oluyor.

shutterstock 547178047
Son Yeniliklerle Google Arama Reklamları Markaları Nasıl Etkileyecek? 3

Google Search On ve Yapay Zeka sistemi kolaylık sağlıyor!

Şöyle bir örnek verecek olursak; Yeliz adlı bir kullanıcı estetik ameliyatı olmak istiyor. Bununla ilgili Google’da detaylı bir araştırma yapıyor. Daha çok konu inceleyip yanıt bulmak istiyor. Armasını yapıyor ve bu tarz 10.000’den fazla kullanıcının yaptığı arama yolculuğuna o da çıkıyor. Bütün bu aramalar Verto Analytics şirketi ile incelenmekte.

Yeliz isimli kullanıcı estetik ameliyatı öncesinde Google Search On ve Yapay Zeka (AL) sayesinde araştırdığı temas noktalarını görebiliyor. Bu sistem karmaşık işlerin daha kolay ve kullanışlı olmasını sağlıyor. Her haliyle hem araştırmacıyı hem de pazarlamacıları etkiliyor.

Reklamverenler Reklam Ağı Kampanyalarında Bu Otomasyonu Tercih Ediyor

İnsanların ihtiyaçlarına göre değişen Google aramaları benzersiz sonuçlar sunuyor. Reklamverenler ve pazarlamacılar müşteri bulmak, reklam çeşidi oluşturmak için eskiden sezgisel hareket ediyordu. Fakat şuan böyle bir yaklaşım reklamvereni de pazarlamacıyı da yarı yolda bırakabilir.

Reklam ağı kampanyalarında otomasyonu tercih etmek daha faydalı olacaktır. Bir konu hakkında arama yapıldığında reklam görüntüleme ya da anahtar bir kelimenin benzerlerini ortaya çıkarma gibi. Geniş eşleme seçeneği denilen bu sistemle birlikte Akıllı teklif de kullanıldığında yüzde 20 daha fazla değer elde edilebiliyor.

shutterstock 1651811551
Son Yeniliklerle Google Arama Reklamları Markaları Nasıl Etkileyecek? 4

Bütün bu otomatik reklamların yanında profesyonel destek almak da markalar için oldukça karlı bir iş oluyor. Avrupa Google Ads reklam planlamaları ile yıllardır markalara hizmet veren Tutus Media’nın profesyonel ekibi size her konuda yardımcı olacaktır.

Pazarlamacılar ve Reklamverenler için Yeni Yollar

Karmaşık aramalar sonucunda pazarlamacılarla tüketiciler arasında etkileşim kuran Meetic, abone sayısını yüzde 70 artırmış oldu. Google arama güncellemeleri sayesinde insanların daha çabuk bilgiye erişme imkanı olduğunu biliyoruz. Ayrıca insanlar çevresindeki işletmelerle bağlantı kurma olanaklarına da sahipler. Pazarlamacılar ve reklam verenler bu güncellenen yeni otomasyon sayesinde daha çok büyüme elde edeceğe benziyor.

Google’ın bütün bu markalara farkındalık oluşturan yeniliklerinin avantajları için Tutus Media size 7/24 hizmet vermeye hazır!