Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir?
En popüler sosyal medya platformu olan Instagram, işletmeler ve fenomenler için bir çok farklı alternatif özellik sunmaya devam ediyor. 2016 yılında test aşamalı olarak başlattığı hikaye üzerine bağlantı linki verme özelliği, 2017 Aralık ayından itibaren tüm kullanıcıların kullanımına açıldı. Peki bu özelliği kullanabilmek için hangi şartları taşıyor olmanız gerekiyor? İşte bu sorunun cevabı için aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, hesabınızı buna göre düzenleyebilirsiniz.

instagram hikayesine nasil link verilir

Takipçiye Sahip İşletme Hesabı Olmadan da Artık Link ekleyebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere; Instagram üzerinde işletme hesabına geçiş yapma özelliği getirildi. Facebook sayfanız ile bağlantı kurduğunuz Instagram heabınızı, istediğiniz kategoriye uygun olarak işletme hesabına geçirebilirsiniz. İşletme olmanızın akabinde, paylaşımlarınız ve takipçilerinizin istatistiklerini sayfanızda görebiliyor hale geleceksiniz. Instagram hikayelerinde link paylaşmak için ise yalnızca işletme hesabı olmak yeterli değil; minimum 10k takipçiye de sahip olmanız gerekmektedir. Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir? 10k takipçinin altına indiğinizde bağlantı paylaşma özelliğiniz de aktifliğini yitirecektir.

Onaylanmış Hesap Sahibi Olmak

Onaylanmış hesap olmak için bulunduğunuz ülkede tanınmış bir marka ve kişi olmanız şarttır. Onaylanmış hesap için özel olarak bir başvuru ekranı yoktur. Eğer tanınmış bir marka veya kişiyseniz ve onaylanmış hesap olmayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız; Instagram yardım bölümünden, sizin adınıza ülkenizde çıkmış olan haber kaynaklarını toplayıp Instagram yetkililerine iletebilirsiniz. Bu yöntem ile onaylı hesap olacağınıza dair bir kesinlik yoktur ancak, hesabınızın incelenip değerlendirilmesi için bir avantaj olacaktır. Onaylanmış hesap olduktan sonra hikayelerinizde link paylaşmak için takipçi sayınızın 10k üzerinde olması şart değildir.