Google araçlarıyla reklamlarınızı hedef kitlenize ulaştırmanız için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bunlardan biri de TruveView Reklamları’dır. TruveView reklamları, Google tarafından satın alınan Yotube’daki videolar arasında yer alan 20 veya 30 saniyelik küçük reklamlar veya daha uzun sürelerdeki reklamlarınızın ilk 30 saniyesinin izlenmesinin sağlanmasıdır. TruveView reklamları size reklamınızı gerçekten izleyen kişiler için ücret ödeme avantajı sağlamaktadır. E-ticarette veya marka, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımında Google önemli bir arama motorudur. Google’da ve Google kapsamında yer alan Youtube gibi platformlarda hedef kitlenize ulaşmak ve ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak oldukça kolaydır ve etkilidir. Bu sebeple Google’ın alışveriş dozunu TruveView reklamlarıyla desteklemeniz satışlarınızı ve bilinirliğinizi arttıracaktır.

truewiev
Google’ın Alışveriş dozunu TruveView Reklamlarıyla Arttırın! 3

TruveView reklamlarının avantajları nelerdir?

Dijital dünyada var olabilmenizin en önemli faktörlerinden biri etkili reklam planlamalarıyla pazarlama süreçlerini desteklemenizdir. TruveView reklamları da kullanıcılara ulaşmanızı sağlayan etkili reklam araçlarındandır. TruveView reklamlarının sağladığı avantajları şöyle sıralayabiliriz;

  • Kullanıcılar reklamınızla kısa da olsa bir iletişim mutlaka yaşar.
  • Daha düşük bütçe kullanırken, etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Kullanıcılar ‘reklamı geç’ seçeneğini tıklasa bile sizin için bir kayıp söz konusu olmaz.
  • Hedef kitlenizin doğru analiziyle sadece hedeflediğiniz kişilere reklamınızın gösterilmesi sağlanır.

TruveView reklamları Yotube kullanıcılarına yönelik hazırlanan reklamlardır. Uzun süre Yotube’da bulunan hedef kitleniz reklamlarınızla karşılaşıp etkileşime girerse hem videonun görüntülenme sayısı artar hem de sitenize çekeceğiniz kişilerin ürünlerinizi satın alması veya ürünlerle ilgilenmesi sağlanır. TruveView reklamları Youtube videoları içerisinde, Google Görüntülü Reklam Ağı’nda bulunan site ve uygulamalarda gösterilmektedir.

youtube trueview
Google’ın Alışveriş dozunu TruveView Reklamlarıyla Arttırın! 4

TruveView reklamlarında bunlara dikkat edin!

Google TruveView reklamlarının özellikle süre olmak üzere çeşitli püf noktaları vardır. Bunlara dikkat edilerek verilen TruveView reklamları hedefinize başarıyla ulaşmanızı sağlayacaktır.

Öncelikle reklam süreniz en az 12 saniye olmalı bu durum özellikle Youtube video görüntüleme sayısına önem verildiği durumlarda geçerlidir. TruveView reklamları 5 saniye sonra reklamın atlanması veya 30 saniye izleme sonrası ‘reklamı geç’ şeklinde beliren sürelere göre ayarlanmaktadır. TruveView reklamlarında reklamınızın 30 saniyesi izletilir, daha uzun reklamlar izleyici davranışına bağlıdır. 30 saniyeden az reklamlarınızın tamamının izlenmesi olasılığı her zaman daha fazladır. Videolarınızın kalitesi kullanıcıların dikkatini ve beğenisini çekecek seviyede olmalı. Reklam videolarınız kaliteli görsele ve sese sahip olmalı. Sade bir ekran, akılda kalıcı bir ses tonu kullanılmalı. Mesajınız net ve dikkat çekici şekilde verilmeli. 360 derece SEO ve medya planlama hizmeti veren Tutus Media olarak, Google Ads ve TruveView Reklamları ile e-ticaret reklam planlamalarınızı profesyonel bir şekilde hazırlayabiliriz…