İnternet dünyasında var olabilmenin ilk koşullarından biri bu ortamda görünür olmayı sağlamaktır. Web siteniz veya e-ticaret sitenizin faaliyetlerini arttırmak ve markanızı ön plana çıkarmak ve ürünlerinizi pazarlamak için arama motorlarında üst sıralarda olmaya çaba gösterip sizlere sunulan tanıtım ve pazarlama araçlarından maksimun düzeyde faydalanmalısınız. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve satış potansiyelinizi arttırmak için Google reklam ve pazarlama araçları önemli yardımcılardır. En büyük arama motorlarından biri olan Google, sizlere bu konuda oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Google Arama Ağı, alışveriş reklamları ve görüntülü reklamlar hakkında bazı bilgileri sizler için derledik…

Google Arama Ağı

Google Arama Ağı, ürün ve markanızın geliştirilmesine ve Google aramalarında ilişkili kelimelerle eşleşerek reklamlarınızın kullanıcılara gösterilmesini sağlayan araçtır. Bir grup web sitesi veya uygulamalar aracılığıyla ürün ve hizmetleriniz belirlediğiniz anahtar kelimelerle eşleştirilir ve Google aramalarında bu kelimeler kullanıldığında ürün ve hizmet reklamlarınız kullanıcılara gösterilir. Google’un kullanıcı deneyimlerine ve alakalı içeriklere göre belirlediği algoritmalar göz önünde bulundurularak bu algoritmalara göre ve kullanıcıların araması muhtemel olan anahtar kelimelerle oluşturulan Google arama ağı reklamları markanız ve hizmetleriniz için daha avantajlı olacaktır. Arama ağı reklam modelinde aynı sektörde hizmet ve ürün sunduğunuz rakiplerinizle büyük bir rekabet ortamı vardır. Benzer anahtar kelimeler kullanılarak hazırlanan arama ağı reklamları bu açıdan profesyonel destek almanızı gerektirmektedir.

9ede317f 74e9 47f9 bd1d b3d7bee29489
Google Arama Ağı, Alışveriş Reklamları ve Görüntülü Reklama Genel bakış! 2

Google Alışveriş Reklamları

E- ticaret sisteminiz varsa ve ürün veya hizmetlerinizi dijital ortamda pazarlıyorsanız Google Shopping Adds yani Alışveriş reklamlarını kullanmanız gerekmektedir. Alışveriş reklamları arama ağı reklamlarına göre çok daha geniş envantere sahip ürünler için daha avantajlıdır ve eşleşen anahtar kelimelerle arama yapıldığı zaman kullanıcı ürünüzü görebilir ve sitenize gelerek potansiyel müşteriniz olabilir. Alışveriş reklamları verebilmek için Google Merchant Center ortamında ürünlerinizi uygun bir formata dönüştürerek sisteme girmeniz gerekmektedir. Ürünlerinizi yükeldikten sonra dilediğiniz şekilde reklam ve pazarlama kampanyaları hazırlayabilirsiniz. Alışveriş reklamları kullanılan ürünler aramalarda en üst sıralarda görülürken, Google alışveriş sekmesinde de bu firmalar ve ürünler sıralanmaktadır. Alışveriş reklamlarını aktif ve yüksek bir performansla kullanabilmeniz için profesyonel destek almanızı öneririz.

Görüntülü Reklamlar

Web sitenizin, ürün ve hizmetlerinizin Google arama motorunda ön plana çıkmasını ve bilinirliğinin arttırılması için görüntülü reklamları da kullanabilirsiniz. Google tarafından belirlenen iki ana pazarlama stratejisinden biri olan görüntülü reklamlar, arama ağı reklamlarına göre arama sırasında değil de öncesinde kullanıcıların dikkatini çekmeyi amaçlamaktadır. Anahtar kelimeleriniz ve görüntülü reklam içerisinde nerede ve nasıl görüneceğine karar vererek görüntülü reklamlar oluşturmaya karar vermelisiniz. Görüntülü reklamlarda, metin, video, ses özellikleri ayrı ayrı ya da bir arada multimedya şeklinde yer alabilir. Dikkat çeken hareketli ve renkli materyaller hazırlayarak ürün ve hizmetlerinizi tüm dünyadaki Google kullanıcılarına gösterilebilir.
Google Arama Ağı, Alışveriş Reklamları ve Google Görüntülü Reklam hizmetleri sunan Tutus Media ile ürün ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere tanıtabilir ve pazarlama stratejinizi geliştirebilirsiniz.