Dijital dünyada yer almak ve etkili bir konuma gelebilmek için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Google reklam araçlarını kullanmanız oldukça önemlidir. Markanız, ürün ve hizmetleriniz günümüzde dijital ortamdaki varlığı ve gücüyle paralel olarak gelişmekte ve büyükmektedir. Teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması e-ticaretin gelişmesine ve neredeyse zorunlu hale gelmesine sebep olmuştur. Bu sebeple e-ticarete yapacağınız yatırımın önemi büyüktür. Google reklamlarında %100’lük bir performans sağlamanız için de Kalite Puanı adı verilen 1 ile 10 arasında değişen rakamlarla gösterilen tahminlerde daha yüksekte yer almanız gerekir.

2a949b50 b064 427e 808f 16c43e3a393d
Kalite Puanınızı Artırın, Google Reklamlarında %100 Performans Yakalayın! 5

Reklam kalitesinin ölçülmesi neden önemlidir?

Kalite Puanı, sayfanızda kullandığınız anahtar kelimeler, reklamlar ve açılış sayfanızın kalitesine göre verilen tahmini bir puanlamadır. Yüksek kaliteli reklamlar Kalite Puanı’nızın yükselmesini sağlarken, reklam konumunuzun gelişmesine ve maliyetlerinizin düşmesine katkı sunar. Kalite Puanı’nızı görmek için raporlarınıza kalite puanı sütunu ekleyebilirsiniz. Reklam kalitenizi ölçmeniz, reklamlarınızı hedefe daha uygun hale getirmenizi sağlar. Reklam deneyimleri, Google Ads, reklamverenler ve kullanıcılar için önemli bir parametredir. Bu deneyimlerin ölçülmesi ise reklamlarınızın kalitesinin ölçülmesi ile belirlenebilmektedir. Reklamlarınızın Google arama motorunda üst sıralarda görülmesi ve kullanıcılara aramalarında en alakalı reklamların gösterilemesi e-ticaret, ürün, marka ve hizmetlerinizi tanıtmak ve satışlarını arttırmak için önemli kurallardandır. Bu hedefe ulaşabilmek için reklam kalitenizi arttırmanız gerekmektedir.

8
Kalite Puanınızı Artırın, Google Reklamlarında %100 Performans Yakalayın! 6

Kalite Puanı arttırmanın avantajları nelerdir?

  • Google Ads sistemi, kullanıcı ve reklamverenler için en faydalı olacak şekilde çalışan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kaliteli reklamları seçer ve ön plana çıkarır. Bazı durumlarda kaliteli reklamları ödüllendirme yoluna da giden Google Ads sistemi arama moturu sorgulamalarına göre gelişir. Bu nedenle yüksek kalitede reklamlar hazırlamanız arama motorunda reklam sıralamanızın ön sıralarda yer almasını sağlar. Kalite Puanı’nızı da arttıran kaliteli reklamlar sizlere şu avantajları sunar;
  • Reklamlar sıralamalarınız yükselir
  • Daha iyi reklam konumları
  • Düşük tıklanma başına maliyet
  • Diğer reklam biçimleri ve reklam uzantıları için uygunluk
shutterstock_281147924
Kalite Puanınızı Artırın, Google Reklamlarında %100 Performans Yakalayın! 7

Kalite Puanı reklamverenler tarafından genellikle açık arttırma parametreleriyle karıştırılmaktadır. Bu puan genel performansın değerlendirilerek ortaya konulduğu tahmini bir değeri ifade eder. Açık arttırma sırasında reklam sıralaması belirlemek için kullanılmaz. Kalite Puanı’nızın yükselmesi, reklamlarınız ve açılış sayfalarınızın kullanıcılar için ne kadar alakalı olduğuyla ilgilidir. Alaka düzeyi arttıkça Kalite Puanı da artar.

Google reklam avantajlarını en yüksek performansla kullanan ve 360 derece SEO hizmeti veren Tutus Media olarak Kalite Puanı’nızı arttırmada sizlere destek vermeye hazırız.

Randevu Alin Reklam 1200x1200 1
Kalite Puanınızı Artırın, Google Reklamlarında %100 Performans Yakalayın! 8