Bir çok sektörün reklam mecrası olarak kullandığı Facebook, özellikle de e-ticaret reklam verenleri için yeni reklam modelleri geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayına sunduğu yeni reklam formatı olan “Collections” reklam verenler tarafından çok beğenildi ve kullanıcıların da etkileşimini arttırdı.

Yeni reklam formatı ilk aşama video elementiyle tanıtılmış olsa da, reklam verenlerin isteğine göre sadece görsellerden oluşan Collections formatı da kullanılabiliyor. Collections reklam formatını kullanabilmek için iki farklı seçenek sunulmaktadır. E-ticaret sitenizde yer alan ürünleri Facebook sayfanızdaki Alışveriş bölümüne taşıdıysanız, bu reklam formatını kullanmak için de herhangi bir engeleniz kalmıyor. Reklamı yayına hazırlarken sunulan iki seçenekte; ürünleri kendiniz belirleyebileceğiniz gibi Facebook’un otomatik seçimine de bırakabiliyorsunuz.

Yeni yayına giren bu reklamla yayınladığınız görseldeki ürünleri Collections formatında sunarak, kullanıcı deneyimini arttırmış ve kullanıcıların alışverişe karar vermesini de sağlamış olursunuz.

facebook reklam modeli