Firmanızın daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsunuz ve bunun için de dijital reklam planlamanız var.

İş yükü fazla olsa da dijital reklamcılığın önemi her geçen gün artmakta. Bilhassa Avrupa’daki Türk firmaları için dijital reklamcılıkta kazanç sağlamanın yollarına değinmek istiyoruz.

Reklamınızın hedef kitlesi!

reklamlarınızın hedef kitlesi

Dijital reklamcılıkta ilk belirlenmesi gereken husus hedef kitledir. Bu bir şekilde reklamınızın alaka düzeyidir. “Bir internet kullanıcısı reklamınıza neden tıklar?” sorusunun cevabı belirlendikten sonra reklam hazırlanmaya başlanır. İkinci aşamada sektör bilgileri derlenip firma için bir nevi reçete hazırlanmalıdır. Tabii bunun için profesyonel bir ekibe ihtiyaç vardır.

Tutus Media olarak hazırladığımız dijital reklamlarda hedef kitleyi doğru seçmek için sektörel bir araştırma yapıyoruz. Ürünü; kim, neden ihtiyaç duyacak sorularına doğru cevapları belirleyip reklamı hazırlıyoruz.

Bundan sonraki adım müşterinin reklama tıkladığında yönlendirilen sayfada ürünü hemen görebilmesini sağlamaktır. Bu kolay gibi görünür ama hiç de kolay değildir. Yüzlerce reklam ve ürün arasında bu hamle doğru bir tasarımla yapılmalıdır. Tutus Media; reklam ürününü, promosyonların ve köprü linklerin altında ezdirmeyerek müşterinin siteyi terk etmesini önler. Böylece potansiyel müşterinizi de kaybetmezsiniz.

Spor Toto Süper Lig’i Avrupa’da kolayca izleten bir platform olan Digiturk Europa için firmamız doğru hedef kitlesi belirlemiş ve bu alanda yaptığı reklamlarla firmanın satışlarını arttırıp daha fazla kazanç elde etmesinin yolunu açmıştır.

Remarketing

Remarketing

Evet, yeniden pazarlama artık günümüzde önemli bir ticari güç konumunda. Müşteriyi mutat olarak belli aralıklarla elinde tutmak e – ticaret için önemli. E-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcıyla daha sonra iletişimde olmanız düşük maliyetlerle kazanç elde etmenizi sağlar. Tutus Media firmalarınıza remarketing kitlesi için de özel kampanya oluştururken yalnızca onların görebileceği belli ürünler için reklam metinleri ve bannerlar hazırlar. Dönüşüm oranınızı da raporlayarak nasıl kazançlı çıktığınızı gösterir.

Almanya’da iletişim alanında önemli bir konuma sahip olan Cepnet için bu tür kampanyalar sıkça yapılarak iyi sonuçlar alınmaktadır.

Mobil Hedef Kitlesi

Mobil Hedef Kitlesi

Günümüzde olmazsa olmaz bir ticari reklam kitlesi olan mobil kitle firmanızın tanıtımı ve ürünlerinizin reklamları için önemlidir. İnternet trafiğinin büyük çoğunluğunun mobile kaydığı tartışmasız bir şekilde ortadadır. 2018 yılında mobil trafiğin %60-70 oranında artmasının beklentisi işin önemini göstermekte.

Web sitenizin mobile uyumluluğu için Tutus Media ile çalışıp iyi sonuçlar alabilirsiniz. Mobil kullanıcılar için daha etkileyici reklamlar ve uygulama indirme kampanyalarıyla kazancınızı arttırıyoruz.

Adwords verilerinizi de firmamız detaylı bir şekilde incelemektedir. Ayrıca mobil için tasarlayacağımız kampanyalarla da rakiplerinizi bu alanda ekarte edebilirsiniz. Üstelik bunları çok düşük maliyetlerle yapabiliyorsunuz.

Cepnet, Digiturk Avrupa, Panda Kindermöbel, Enkafood, Burambal, Modamilyon v.b. e- ticaret siteleri için özel mobil reklam özelleştirmeleri yaparak bu firmaların cirolarının artmasını sağlamış durumdayız.

Siz de çağımızın önemli bir ticari cazibesi olan dijital reklamcılıkla kazancınıza kazanç katmak istiyorsanız hemen Tutus Media ile buradan iletişime geçebilirsiniz.