Markalar artık pazarlama faaliyetlerini nesnel verilere göre planlıyorlar. Bu nesnel stratejilere göre dijital reklam planlaması yaparsanız gelirleriniz artarken maliyetleriniz azalıyor. Hatta bu rakam reklam giderlerinizin yarısına tekabül edebiliyor. Bu kadar avantajlı bir durum söz konusu olsa da reklam verenlerin sadece yüzde 2’si bu fırsatlardan yararlanabiliyor. Reklam  giderlerinizin azalması için muhakkak profesyonel bir yardım gerekiyor. Avrupa’da 360 ° medya ajansı olarak Tutus Media Avrupa planlı dijital pazarlama metotları ile markanıza bu karlılığı kolaylıkla sağlamakta.

digital marketing 1725340 960 720

Dijital Pazarlamada Kitle’yi Belirleme!

Markanızın bütün ürünlerini en ilgili tüketicilere ulaştırabiliyorsanız dijital reklamcılıkta doğru kararlar alıyorsunuz demektir. Kurumsal kimlik ve marka bilinci için bütün müşterilerinize ürünlerinizi satın alma süreçlerinde beklentilerinin çok üstünde pozitif deneyimler sunmanız gerekir. Çünkü dijital pazarlama alanında rekabet günden güne artmaktadır. Kitle seçiminizin doğru yapılması uzun vadede markanızı rakiplerinizin bir adım önüne taşır.

Doğru Kitle Belirleme Neden Bu Kadar Önemli?

Kitle stratejisinin yanlış belirlenmesi müşterinizin kısa sürede markanız hakkında olumsuz algıya kapılmasına sebep olabilir. Bununla birlikte zamanı geçmiş reklamları yayınlamaya devam etmek, satın alınmış ürünü sürekli aynı kişilere göstermek maliyetleri arttırır ve tüketici gözünde özensiz bir marka bilinci oluşturur.

Tam tersi olarak da doğru belirlenen kitle stratejisi ile kolayca tüketiciyi olumlu yönde markanızda tutabilirsiniz. Özel kampanyalar düzenlemek bu alanda yapılacak ilk başarılı stratejilerdir. Reklamlarınızda sadece site ziyaretçilerine ödül vermek ve özelleştirilmiş reklamlar marka bağlılığına büyük katkı sağlar.

shutterstock 299559932

Pazarlama stratejisinde en önemli veri, “Doğru kişiye, doğru zamanda, doğru mesajla ulaşmak”tır. Evet, Tutus Media Avrupa dijital pazarlama ekibinin en büyük Kitle ilgisi bu mesajla başlar. Bu detayları ve doğru kitle analizini üç önemli noktaya göre yapıyoruz.

  • Müşterilerinizi daha iyi tanımak için verileri topluyoruz!

Müşterilerle ilgili elinizde bulunan bütün bilgileri topluyoruz. Bu verileri farklı müşteri bulma ve satın alma yollarını anlamak için kullanıyoruz. Bu verilere göre stratejimizi belirliyoruz. Bu kitlesel adımda yeni müşteri açılımları gibi stratejileri daha kolay değerlendirebiliyoruz.

  • Reklam stratejinizi bütün satınalma sürecine yansıtıyoruz!

Reklam stratejinizde tüm geri dönüşümleri yansıtıyoruz. Kitle’mize göre reklam stratejimizi “Görme, Düşünme, Yapma, Önemseme” alıştırması ile belirlediğimiz farklı tüketici alanları ve sürecin tüm adımlarında kitleye nasıl ulaşabileceğinizi belirliyoruz. Bu adım gelecek dijital pazarlamaları çok kolaylaştırıyor. Dijital pazarlamada kolaylık demek maliyetin düşmesi demek olduğunu da hatırlatalım.

  • Kitle hedefleriniz için tek mecraya bağlı kalmadan çoklu mecra kullanıyoruz!

Farklı mecralardaki iletişimlerinizi ve reklam stratejilerinizi bağlantılı bir şekilde yönetiyoruz.  Her mecranın reklam sonuçlarını ve raporlamalarını da açık performans gösteren verilerle sizlere sunuyoruz. Müşteri davranışlarına göre stratejimizi hızlı bir şekilde optimize ediyoruz. Kitlesini farklı mecralarda markasıyla buluşturan bir firmanın;

  • Müşterilerinin sürekli olarak markaya bağlı olmasını sağlıyoruz.
  • Müşterilerinin tüm verilerini sağlıklı şekilde kullanıyoruz.
  • Müşterilerinin farklı satın alma süreçlerini izleyip yeni hedefler oluşturuyoruz.
  • İletişim ve reklam stratejilerini kitlesinin hareketleriyle bağlantılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

shutterstock 1041718081

Tutus Media Avrupa Adwords reklam yönetimi ve dijital pazarlama ekibi müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi en iyi şekilde tanıyıp, onların ilgi alanlarını tespit edip, en uygun pazarlama içerik ve görselleri ile markanızı ya da ürünlerinizi hedef kitlenize başarılı bir şekilde ulaştırır. Doğru reklam stratejisi ile reklam yayınlarınızdan yüzde 50’ye varan tasarruf sağlarsınız.

Siz de hesaplı bir reklam bütçesiyle markanızın rakiplerinizden bir adım önde olmasını istiyorsanız hemen Tutus Media’ya başvurun! Tutus Media ile çok az bütçeyle çok fazla kazanç elde edebilirsiniz