Bir e-ticaret sitesinin önemi gün geçtikçe o kadar çok artıyor ki bu önem Yellow Page’in Babalar Günü ile ilgili istatistiğinde net olarak ortaya çıkarılmış durumda.

Özel günler hediyelik ürünler satışı açısından önemlidir. Anneler günü kadar olmasa da Babalar Günü’nün de artık popüler bir gün haline geldiğini biliyoruz.

Babalar gününde hediye almayı tercih edenlerin yüzde 53’ünün kimseye sormadan hediye aldığını biliyor muydunuz?

dan

Bu hediyeler için sadece AVM’lere gidilmemiş. Hediye alanların yüzde 36’sı alışverişlerini online alışveriş sitelerinden yapmış.

Yellow Pages’in açıkladığı sonuçlara göre; 18 Haziranda kutlanan Babalar Günü öncesinde en çok “Babamızla kebapçıya gitmek” aranmış.

Arama verilerine göre bir önceki haftaya oranla restoran aramaları yüzde 20 artarken cep telefonu aramaları da yüzde 10 artmış. Tekno market aramaları ise yüzde 9’luk bir artış göstermiş. Yellow Pape’in bu verileri kimlerin neyi neden ve kime aldıklarını en iyi şekilde tanımlıyor.

Babalara cep telefonu! 

Babalar günü için yüzde 30 oranında moda ürünleri tercih edilmiş. Moda kategorisini yüzde 25 ile kişiye özel tasarım ürünleri takip ediyor.

Cep telefonu aramaları ise bir önceki haftaya göre yüzde 10 artmış. Demek oluyor ki hayatımıza giren teknoloji ile birlikte artık hediyeler de yıldan yıla değişecek. Cep telefonu tercih edenlerin yüzde 57’sinin Apple’ı yüzde 43’ünün ise Samsung’u tercih etmesi bu iki firmanın sektörde ne kadar rakipsiz olduklarını gösteriyor.

urun

Ankara, Adana ve İstanbul aramaların en çok yapıldığı iller arasında yer alırken en çok aramayı ise 25-34 yaş arasındaki kişiler yapmış durumda. Bu da gençlerin daha fazla teknolojiyle ilgilendiklerini açıkça gösteriyor. 18-24 yaş arası arama yapanların oranının ise yüzde 62 artmış olması firmaların genç müşteriler için farklı adımlar atması gerektiğini gösteriyor.

yas 1

Tutus Media bunun bilinciyle tasarımını yaptığı e-ticaret sitelerini firmaların hitap ettiği kesimlere göre yaparak bu konuda firmaları bir adım öne çıkarıyor.

Babalar günü ve teknoloji alışverişi için tercih edilen en popüler e-ticaret siteleri ise sektörün duayen siteleri olan hepsiburada, gittigidiyor ve trendyol.

siteler

Teknoloji ile paralel gelişen e-ticaret için ilk adım olarak Google ve diğer arama motorlarına uyumlu bir e -ticaret sitesine sahip olmak gerekiyor. Tutus Media; BurambalMevlana Çay, Küchenstudio Kurttas, Enkafood, Panda Kindermöbel vb. firmaların e-ticaret sitelerini kurarak bu firmaların tüketici ile bağlantısını kurmayı başardı.

SEO raporları büyük oranda iyileşen bu e-ticaret siteleri gibi siz de iyi bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız firmanızı Tutus Media’ya teslim edin. Gerisini düşünmeyin!