“Bu yıl nereye gitsek?” sorusu tatile çıkmadan önce sıkça sorulan bir sorudur. Turizm sektörünün günden güne geliştiği Türkiye’de artık dijital medya turizmciler için olmazsa olmaz durumunda. Bilhassa Avrupalılar tarafından “nereye gitsek?” sorusunda cevap Türkiye oluyor. Arkadaş sohbetlerinde verilen Türkiye kararı ile eller akıllı telefonlara gidiyor ve arama motorlarında “Türkiye’nin en iyi tatil bölgeleri” Türkiye’nin en güzel yerleri” Türkiye’nin en ucuz otelleri” gibi uzun kuyruklu anahtar kelimelerle arama yapıyorlar. Bunun sonucu olarak da dijital medyaya yatırım yapan turizmciler haliyle daha çok kazanıyor.

İspanya ve Hindistan hedef kitleniz olabilir!

Türkiye’yi arama motorlarından arayan ülkeler arasında İspanya 1. Sırada. İlk 50 ülke içerisinde en çok ilgi artışı %48 ile İspanya’dan. Yunanistan %45 ile 2., İtalya ise %38 ile 3. Sırada. Görülüyor ki Akdeniz ülkeleri Türkiye’de tatili çok fazla düşünüyorlar.

Güney Asya’da ise Hindistan 1. Sırada. Hintliler Türkiye’deki turistik bölgelere ilgi gösterirken onları Güney Kore, Malezya ve Japonya takip ediyor.

swimming pool 595728 960 720

En çok hangi destinasyonlar tercih ediliyor?

En çok ilgi gösterilen bölgeler Antalya, Bodrum ve Alanya… Bu üç bölge üzerine yapılacak İngilizce SEO çalışması ve Avrupa Sosyal Medya Yönetimi ile turizm şirketleri büyük müşteri kitlelerine ulaşabilirler.

Akdeniz’den sonra ikinci büyük tercih ise Güney Doğu Anadolu Bölgesi… Bilhassa Mardin bu aramalarda çokça tercih ediliyor. İlgi artışında Mardin %87 ile 1. Sırada…

turizm almanca seo tutus

 

Peki, Turizmciler olarak Avrupalı Turistleri Nasıl Çekebiliriz?

İlk olarak tatil planı yapanların karşılarına çıkmamız gerekir. Arama Motorlarında çıkmadıktan sonra yaptığınız bütün yatırımlar boşa gidecektir.

Turistler, gezginler, seyyahlar belli bir destinasyon belirlemeden önce mutlaka birçok konuda arama yapıyorlar. Bu araştırmalar esnasında “butik otel” “gezilecek yerler” “kamp alanları” “günlük kiralama” gibi kelime gruplarına da yatırım yapmalısınız.  Bu grupların arandığı ortamda mutlaka sizin hizmetiniz de ön sıralarda çıkacaktır.

we ship turizm tutus

Mobilin avantajlarını kaçırmayın!

Türkiye’de tatile karar veren turistlerin % 69’u iş seyahati yapanların % 56’sı rezervasyonlarını mobil üzerinden yapıyorlar. Dünya ortalaması akıllı telefon üzerinden yapılan rezervasyonlarda % 15 iken Türkiye rezervasyonlarında % 43. Bunu iyi değerlendirmek daha fazla kazanmak demek…

Türkiye’deki turizm şirketlerinin uluslararası birkaç dilde SEO hizmeti alması bütün bu istatistiklerin markalarına olumlu yansıması anlamına geliyor. Avrupa’da 360° medya ajansı olarak Tutus Media markalara; İngilizce SEO, Almanca SEO, İngilizce Sosyal Medya Yönetimi, Almanca Sosyal Medya Yönetimi hizmeti de vermektedir.

Siz de Avrupalı turistlerin ilk tercihi olmak istiyorsanız Tutus Media yanınızda…