Dijital pazarlamada 9 farklı içerik metoduyla profesyonel hizmet veren ekibimiz dijital kampanyalarınızı hedef kitlenizin özelliklerine göre yönetmeye çalışır. Dijital dünya dikkat çekmek için sürekli olarak yeni içerik fikirleri bulmak gerekir. İşte size perakende markanız için yaptığımız 9 trend.

1. Alakalı Kalmak İçin Değer Sağlayın

Oluşturacağımız her içerik parçası ile müşterinize sağlayacağınız kazancı düşünüyoruz. Örneğin Fitbit,  takipçilerine zihinsel ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeleri için tavsiye veriyor. Cocokind ise güzellik alanındaki estetik içeriğini, bir cilt bakımı rutini oluşturmaya yönelik bilgilendirici yazılarla ortaya koyuyor. Biz de hazırlayacağınız içeriklerle hedef kitlenizin dikkatini sizde toplanmasını sağlıyoruz. Sağlıyoruz ki markanız akılda kalsın, müşterilerinizin ilgisi üzerinizde olsun.

2. Müşterilerinizi Dâhil Ediyoruz

Kendinizi düşünün, siz de herhangi bir markadan sürekli bir satış içeriği, reklamı görmek istemezsiniz. Kimse de istemez zaten. Ancak işiniz icabı insanların ilgisini çekmek istiyorsunuz. Haklısınız. Bunun için doğal reklama başvuruyoruz.

Ağızdan ağza pazarlamanın gücünü duymuşsunuzdur. Bunun için mevcut müşteri tabanınızdan yararlanıyoruz. Eğlenceli, etkileşimli içeriklerimiz, markanın lansmanından sonra az bir çabayla hızla yayılıyor ve böylece hedef kitlenize doğrudan ulaşıyoruz.

dijital pazarlama
Dijital Pazarlamalarınız için İlham Verecek 9 Perakende Pazarlama Trendi 3

3. Kısa Biçimli Videoda İkiye Katlama

Video içeriği herhangi bir iyi içerik pazarlama kampanyasının önemli bir bileşenidir. Bir araştırma yapan Wyzowl, 2021 yılında kullanıcıların haftada 18 saatini farklı platformlarda video içeriği ve özellikle kısa videolar izleyerek geçirdiğini tesbit etti. Buna en güzel örnek hızlı büyüyen TikTok’tur. Lüks İtalyan moda evi Gucci, video içeriği hazırladı. Parçalarını giyen ünlü yüzlerle yeni koleksiyonlar denedi. Gucci, pazarlama stratejisini video odaklı bir kitlenin ihtiyaçlarına uyacak şekilde uyarladı ve inanılmaz satışlar gerçekleştirdi.

Artık sizce de çağa uygun hareket etmeniz gerekmiyor mu? Öyleyse bir an önce hedefinize uygun video içerikleri hazırlayabilen Tutus Media ile bu konuda görüşebilirsiniz.

4. Dijital Pazarlama İçin Gerçekten Eğlenceli İçerikler Yapıyoruz

Tek kelimeyle pazarlamak, daha fazla ürün satmak ve daha fazla müşteri kazanmaktır. Peki, bunu yaparken eğlenmeye ne dersiniz? Rekabet ve anında tatmin arayan izleyiciler için eğlenceli dijital pazarlama içerikleri üreterek bir taşla iki kuş vurmuş oluyoruz.

5. Markanız İçin En Önemli Şeyleri Vurguluyoruz

Çevreci ve sosyal konularla ilgilenen bir tüketici ortamı hızla yayılıyor. Bu alandaki en iyi performans gösteren birçok marka var. Biz de şirket değerlerinizi net ve kalıcı bir şekilde tanıtmak için markanıza bütün sosyal medyalardan hesap açıyoruz.  Kısa ve öğretici videolarla izleyicileriyle duygusal bağlantılar oluşturuyoruz. Dijital pazarlama için bu oldukça önemli.

6. Kitlenizi Eğitmek için Influencer Ortaklıklarını Kullanıyoruz

Müşterilerinizin takip ettiği kişilerle stratejik ortaklık kurabilirsiniz. Böylece markanızı yeni kitlelerin önüne çıkarmış ve mevcut müşterilere sunduğunuz ürünleri hatırlatmış olursunuz. Bunun için özellikle Instagram’da hedef kitlenize uygun Influencerlar ile çalışarak dijital pazarlamada kitlenizi en doğru şekilde bilgilendiriyoruz.

fda888ac 77a8 44d9 8337 40409699c1e1
Dijital Pazarlamalarınız için İlham Verecek 9 Perakende Pazarlama Trendi 4

7. Trend Videolar Oluşturuyoruz

Günümüzde gittikçe yayılan TikTok ve Instagram Reels gibi video öncelikli kanallar trend olmayı başardı. Aslında bugünlerde bir klibin viral hale gelmesi fazla zaman almıyor. Hızlı bir şekilde filme alabileceğimiz ve yayınlayabileceğiniz bir video ile pekala trendi yakalayabiliriz.

8. Konu Uzmanlarıyla Güven Sağlıyoruz

Diyelim ki hedef kitleniz için kusursuz eğitici ve bilgilendirici dijital pazarlama içerikleri oluşturdunuz. Ancak markanız güvenilir değilse çabalamanız beyhudedir. Güvenilirliğinizi inşa etmenin en iyi yolu konu uzmanlarıyla ortaklık kurmaktır. B2B pazarlamasında yaygın olarak kullanılan bu taktiğe göre B2C markaları da başarılı olmaya başladı. Bunun için sık güncellenen bloglarda haberlerinizi, makalelerinizi yayınlıyoruz. Bu sayede güven sorununu çözerek markanızın ulusal basında daha sık olmasını sağlıyoruz.

9. Pop Kültürü Anılarını Değerlendiriyoruz

Dijital pazarlamada bir markanın ne zaman trend olacağını asla kestiremezsiniz. Ürünlerinizi tanıtmak için her ortamı değerlendirmek gerekir. Güzellik şirketi Lemonhead LA, Beyonce ve Lady Gaga gibi ünlüleri reklam yüzü olarak kullandı. Bu sayede hit olan marka, HBO’nun “Euphoria” dizisinin birinci sezonunda yer alan ürünleriyle adından söz ettirdi. Marka, sınırlı sayıda bir koleksiyonu piyasaya sürdü. Bu koleksiyon kısa sürede müşterilerinin beğenisini kazandı. Bloomingdale’s ve Netflix bu sistemle yerini sağlamlaştırdı. Lemonhead, Regency’den ilham alan ürünlerden oluşan bir pop-up koleksiyonu oluşturdu. Pop kültürünün neye ilham verebileceğini bilemeyiz ancak bu kültür sayesinde piyasanın nabzını elinizde tutabilirsiniz.

Avrupa’da bulunan bir Türk markası olarak en popüler Türk dizilerinde markanıza uygun fiyatlarla dijital pazarlama içerikleri ve reklamları hazırlıyoruz. Böylece markanız hit olan diziler dijitalde izlendikçe daha fazla tanınıyor. Tutus Media bütün dijital pazarlama işlerinizde 7/24 yanınızdaç