Almanya’da faaliyet gösteren firmaların da tüm dünyada olduğu gibi SEO’ya ihtiyacı vardır. Peki Almanca SEO nedir? SEO, Google arama motorunda web sitenizin daha görünür olmasını sağlayan ve ziyaretçi trafiğini arttırmaya yönelik uygulanan bir optimizasyon işlemidir.

Almanya’da SEO Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz üzere; Google her ülkenin kendi domain uzantısıyla hizmet vermektedir. Dolayısıyla Almanya’da kullandığınız arama motoru domaini de www.google.de olmaktadır. Almanya’daki işletmeler için uyguladığımız Almanca SEO hizmetimiz www.google.de aramalarında Almanca sonuçlar ile ön planda olmanızı sağlamaktır. Eğer global bir SEO hizmeti istiyorsanız, bunun için de Türkçe, İngilizce veya Almanca olarak farklı diller ile birlikte Almanya  SEO işlemlerini gerçekleştiriyoruz. SEO hizmetimiz bir bütün halinde çalışmaktadır. Bu bütünün içinde; web tasarım, web yönetimi, web içerik yönetimi, sosyal medya yönetimi gibi unsurlar bulunmaktadır. Talebinize en uygun çalışma tablosunu oluşturuyor ve buna göre işlemlere başlıyoruz. Almanya ve Türkiye’deki işletmeler için yaptığımız SEO çalışmaları için markaya özel bir ön analiz gerçekleştiriyoruz. Ön analiz sonrasında SEO çalışmalarına başlıyor ve her ay gelişimleri tarafınıza raporluyoruz.

SEO Ne Kadar Süre Yapılmalıdır?

Google Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen SEO çalışmaları süreklilik gerektiren bir işlemdir. Talep ettiğiniz web site için SEO çalışmalarını sözleşmemiz çerçevesinde 6 ve 12 aylık periyotlar ile devam ediyoruz. 6. ayın sonucunda istenilen sonucu aldığınızı görüp SEO çalışmalarının durdurulmasına karar vermeyi tercih edebilirsiniz ancak, SEO sürekli beslenmesi gereken bir çalışmadır. Bunun açıklamasını da şu şekilde yapabiliriz; Örneğin 6 aylık sözleşmeye göre tüm SEO çalışmaları rutin bir şekilde devam ediyor, web siteniz Google için özel olarak besleniyor ve 6. ayın sonunda siz çalışmaları durdurmaya karar veriyorsunuz. Web siteleri bir sanal canlıdır. Nasıl ki; evinizdeki bir çiçeğe su vermeyi bırakırsanız yavaş yavaş kurumaya başlar. İşte, SEO da web sitenizin bir besinidir. Web sitenizin SEO çalışmalarını durdurur ve onu beslemeyi bırakırsanız, hemen olmasa da, zamanla Google aramalarında alt seviyeler düşecek ve bir süre sonra da tamamen kaybolacaktır.