Avrupa’da yayın yapan Atv Avrupa, Euro Star, Euro D, Tv8 INT, Show Türk, Kanal 7 Avrupa ve Trt Türk gibi kanallar için reklam planlaması yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Atv Avrupa’ya reklam vermek, Euro Star’a reklam vermek artık çok kolay ve avantajlı…

Avrupa Türk televizyonlarına neden reklam vermeliyiz?

Avrupa’da bulunan firmalar için ürünlerini tanıtmanın en kolay yolu Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermektir.

Türkiye ile Avrupa arasında oluşan 2 saatlik zaman farkı dolayısıyla Avrupa’daki Türklerin Türk dizilerini ve programlarını Avrupa kanallarından izlemelerinin reklam planlamalarını etkilediği görülüyor. Artık Avrupa’daki Türk firmaları için hedef kitleye ulaşma adına Avrupa Türk televizyonlarına reklam planlaması yapmak olmazsa olmaz bir durum. Kuşkusuz Almanya reklam fiyatlarının uygun olması da firmalara yardımcı oluyor.

Başarılı bir reklam için profesyonel yardım almak oldukça önemli. Avrupa reklam tarifeleri kanallara ve yayın saatlerine göre değişiyor. Avrupa’da alanında ilkleri gerçekleştiren ve birçok firmaya 360° medya hizmeti sağlayan Tutus Media ile siz de Avrupa Türk televizyonları için en iyi reklam satınalma, medya planlama ve medya takip görevlerinizi yapabilirsiniz.

Yeni açtığınız bir marketin tanıtım reklamını kısa sürede hazırlanan spot reklamlarla rahatlıkla ekrana çıkarmak güzel olmaz mı? Ya da yeni ürününüzü tüketiciyle tanıştırmak istiyorsunuz bunun için de iyi bir kreatif ekibe mi ihtiyacınız var? Evet, Tutus Media’ya sadece reklama ihtiyacınız olduğunu belirttikten sonra ekranlarda firmanızı gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. Bir reklam filmi için gerekli olan bütün adımlar alanında uzmanlaşmış ekipler tarafından firmayla uyumlu bir şekilde tamamlanmaktadır.

avrupa turk televizyonlarina reklam vermeavrupa tvleri

Almanya Türk Televizyonları için Medya Planlaması nasıl yapılır?

Yurt dışı tv reklam planlaması düşünüldüğü kadar zor bir süreç değildir. Eğer reklamınız hazırsa ilk önce sizin için uygun olan programlar ya da diziler tespit edilir. Bu çalışma ile doğru zamanda doğru yerde reklama çıkar, firmanızın karlılığını arttırırsınız. Bazı programlarda verilen 10 saniyelik reklamlar diğer programlarda verilen 40 saniyelik reklamlardan etkili olabilir. Bu önemli ayrıntılar için reklam satınalma’dan önce hazırlık yapılması gerekir.

Örneğin;

Atv Avrupa’da yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisi hedef kitlenize uygun olduğu belirlenirse bu zaman dilimi için reklam planlaması önerisi firmaya yapılır. Bütçeye ve yine ürüne göre bant reklam, spot reklam, sponsorluk  ya da normal reklam planlaması yapıldığında reklamınız Avrupa’da televizyon izleyen Türklerin üçte birine kesin olarak ulaşabilir. Bu oldukça iyi bir rakamdır.

Gençlere yönelik bir ürününüz için reklam vermek istiyorsanız Euro Star’ın Söz dizisine belirlenen reklam modeli ile reklam planlaması yapılabilir. Böylece hedef kitleye ulaşılmış olunur.

Firmanız için Tutus Media’nın yaptığı araştırmada ev hanımlarına yönelik bir hedef kitle çıkmış da olabilir. Bunun için de Avrupa Star’ın yıllardır beğenilerek izlenen günlük dizisi Beni Affet’e firmanız için bir reklam planlaması yapılabilir.

Görüldüğü üzere Avrupalı firmalar için yurt dışı tv reklam ve reklam planlaması profesyonel ellere teslim edildiği sürece risksizdir. Fakat bilinçsizce yapılan medya satın almalar firmalara yarardan çok zarar getirebilir. Doğru zaman ve doğru yeri bularak medya planlaması başarı için şarttır.

Tutus Media ile Show Türk’e reklam vermek, Tv8 Int’a reklam vermek, Euro D’ye reklam vermek oldukça rahattır. Tutus Media firmalar için sektöre ve bütçelere göre uygun belirlenen hedef kitlenin izleyebileceği program ve dizilerde reklam planlaması yapar.

Bu kolaylık için siz de teklif almayı unutmayın!