Şafak Tulum Peyniri Reklam Filminde Keyifli Anlar!

Enkafood’un tulum peyniri severlere sunduğu Şafak Tulum Peyniri için Tutus Media olarak çok güzel bir reklam filmi hazırladık. Bu reklam filmi Konya’nın Ilgın İlçesi Mecidiye Köyü’nde çekildi. Çekimler sırasında ekibimiz sanki bir çalışma takviminde değil de tatildeymişçesine oldukça eğlendi.

Başrol oyuncularımız: Sevimli kuzular ve koyunlar!

Başrol oyuncularımız: Sevimli kuzular ve koyunlar!

Evet, yanlış okumadınız. Hepimiz kuzular ve koyunlar arasında vakit geçirmeyi hayal etmişizdir. Ekibimiz de Şafak Tulum Peyniri reklamının masa başında değil de doğada çekilmesinin keyfini doyasıya yaşadı. Tam iki gün boyunca doğa ile baş başa olan ekibimiz kuzular ve koyunların eşlik ettiği ses getirecek bir reklam filmi hazırladı.

Tabii bu kadar keyif alsak da kuzulara rollerini ezberletmek kolay olmadı. Bunun için rejisörümüz uzun süre kuzulara rolünü ezberletmeye çalıştı. Ama nafile… onlar bildikleri gibi davranıp tamamen naturalist bir reklam çekmemizi sağladılar.

Haydi Konya’ya gidiyoruz!

İlk olarak Konya’ya gitmemiz gerekiyordu. Bütün ekipmanımızı hazırlayıp uçak yolculuğu ile Konya’ya gittik. Bu yolculukta reklam filminin storyboard’unu yönetmenimizle birlikte bir daha inceledik ve son rötuşları yaptık. Sizin de takdir edeceğiniz gibi bu çizimler oldukça profesyonel bir şekilde senaryoyu tam olarak yansıtıyordu. Yönetmenimiz zihninde Şafak Tulum Peyniri reklamını çoktan çekmişti bile.

Çekimler başlasın!

Şafak Tulum Peynirinin hikâyesi adı üzerinde “şafak”la birlikte başlamıştı. Güneş ışıklarının henüz Konya’ya teşrif etmediği zaman diliminde başladı bizim hikâyemiz. Bütün ekipmanımızı alacakaranlıkta yerlerine yerleştirdik. Sabah saatlerinin soğukluğunu hafifletip üşümemek için kamp ateşimizi yakmayı da ihmal etmemiştik.

Başrol oyuncularımız koyun sürümüz de hazırlandı. Geçecekleri yol, her gün gelip geçtikleri yoldu. Önemli olan koyunlara bu doğallığı yaşatmaktı. Kamera ve ekipmanları hayvanları rahatsız etmeyecek şekilde hazırladık ve motor dedik. Yakın plan çekimlerini de koyunlara rahatsızlık vermeden çektik. Fırsat bu fırsat deyip tabii inanılmaz görüntüler çektik ve koyunlarla güzel vakit geçirdik.

Özellikle göl kenarındaki çekimlerimizde zorlansak da hayli keyif aldık. Koyunların yol boyu normalden hızlı koşmaları gerekiyordu. Bunun için drone kamera da kullandık.

Koyunların söz dinlemediklerini söyleyebiliriz. Özellikle ahır içerisindeki çekimlerde önlerindeki ot bitince koyunlar oyunlarını kesiyorlardı. Bu da bizi hayli zorladı ama otunu yerken rolünü doğal olarak oynayan koyunların rahatı bizi oldukça mutlu etmişti.

İki gün süren çekimlerimiz boyunca doğal hayatı en güzel şekilde yaşadık. Şafak Tulum Peyniri reklam filminin başarılı olmasının en büyük sebebi de budur. Çünkü biz çekim anında bunu yaşadık ve seyirciye de geçeceğini hissettik.

Kurgusu, montajı, müziği, seslendirmesi ile Şafak Tulum Peyniri reklamımız etkileyici oldu. Hem ajansımız Tutus Media için hem de Enkafood için marka değeri çalışan bir çalışmaya sahibiz. Siz de firmanızı ya da yeni ürününüzü en iyi şekilde Avrupa Türk televizyonlarına çıkarmak istiyorsanız hemen bize başvurun!

Unutmayın! Biz her zaman yanınızdayız!