Google, internet kullanıcılarının neredeyse hepsinin günlük olarak girip arama yaptığı bir arama motoru. “Google Amca’ya soralım” diye şakası bile yapılan dünyanın en büyük reklam ajansı olarak da kabul ediliyor. Son zamanlarda popülerliği artan Google alışveriş reklamları da özellikle e-ticaret sitelerinin ürünlerini listeleyerek e- ticareti geliştiren bir Google reklam sistemi haline gelmiş durumda.

E- ticarette belli bir konumda olmak isteyen firmalar yeni ürünlerini ya da bütün ürünleri için düzenledikleri kampanyaları Google aracılığıyla müşterilerine duyurmaya çalışıyorlar.

Peki nedir bu Google Alışveriş Reklamları?

online-alisveris-nedirBasit anlatımla bu reklam sistemi; sitenizde bulunan Googla’a uyumlu ürünlerinizin listelenmesiyle yapılır. Ürünün resmi, adı, fiyatı ve firmanızın adı gibi temel bilgilerin listelenerek tanıtılmasıdır. Bütün bu bilgiler eşliğinde Google’da aranılan anahtar kelimenin doğru seçilmesiyle hedef müşteriyi bulma ihtimali çok fazladır.

Bu sistem e-ticaret sitenizde bulunan binlerce ürün içim tek tek reklam oluşturmanızı da gerektirmez. Ürünlerin özellikleri, resimleri ve fiyatlarının feed olarak eklenmesine izin verir ve sürekli aranılan kelimeye göre değişerek reklamın başarılı olmasını sağlar.

Neden Google Alışveriş Reklamları?

  1. İlk olarak görselliğinin olması etkisini arttırıyor. Özellikle etkileyici resimlere rakip firmalara karşı bir adım öne geçebilirsiniz.
  2. Kaliteli bir içerikle fiyat, resim ve açıklama gibi ürün bilgilerinizi Google’ a ilettiğinizde işlem başlar. Bu işlem Google Merchant Center üzerinden yapılır. Hem otomatik hem de manuel olarak iletim yapılabilir. Bunun için de web sitelerine bir ara yüz yüklenir ve Google Adwords kampanyalarınızla da ilişkilendirme imkanı olması da bir avantajdır.
  3. Binlerce ürününüzün her biri için bir reklam planlaması yapmanız şirketinizin kazanmadan batması anlamına gelir. Bu ürünler ilgili kampanyaları Adwords reklam sistemi ile oluşturmak zordur. Ama Google Alışveriş reklamlarını bir kere kurup ayda bir kere ürün bilgilerini güncellersiniz.
  4. Hazırlanan ürün içerikleriyle arama doğru orantılı bir şekilde Google aramalarında otomatik olarak görüntülenir. Böylece elle oluşturacağınız Adwords reklam kampanyasına göre çok daha fazla arama ve doğru eşleşme mümkün olacaktır. Haliyle bu da Google Alışveriş Reklamlarıyla cironuzun artması demektir.

Bütün bunları yapmak tabii ki kolay değildir. Avrupa’da tam teşekküllü medya ajansı denilince ilk akla gelen firma olan Tutus Media, profesyonel ekibinin yaptığı çalışmalarıyla firmaların tanınırlığını ve cirosunu arttırmaktadır.

Tutus Media Çalışma Prensibi Nasıldır?

google alisveris reklamlari

Tutus Media olarak önce firmaları sektörel olarak inceleyip raporumuzu hazırlayoruz. Firma yetkililerinin de bulunduğu bir toplantı düzenleyerek rapor doğrultusunda ürünlerin fotoğraflarını çekeriz. Anahtar kelimeleri ve hedef kitleyi belirleriz. Görüldüğü gibi Google Alışveriş Reklamları için ürün açıklamaları oldukça önemli. Reklam çalışmaları başlamadan gerekirse ürün açıklamalarını anahtar kelimelere ve hedef kitleye göre değiştiririz. Devamında da sürekli takip ederek günlük raporlarla firmaları bilgilendiririz. Yani günlük harcama ve kazancı net olarak ortaya koyarak yeni yol haritaları çizeriz.

Tutus Media olarak; Panda Kinder Möbel, Cepnet, Digiturk Europa, Modamilyon, Phonebazaar vb. alışveriş sitelerine bu tür reklam hizmeti vermekteyiz. Bu firmaların cirolarının yaptığımız çalışmalarla gün geçtikçe arttığını görmek başarımızı net olarak göstermektedir.

Siz de Google Alışveriş Reklamları sistemini kullanarak daha fazla ciro yapmak istiyorsanız bizimle iletişeme geçerek reklamlarınızı verebilirsiniz.