Google Adwords Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google’ın dünyanın en büyük reklam ajansı olduğunu düşünürsek Adwords sistemi reklam piyasası için önemli bir konumdadır. Google Adwords ile firmaların reklamları aranan kelimeyle ilişkilendirerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. Tabii bu büyük mecrada kaybolmak da söz konusu. E- dünyada kaybolmak istemiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Tutus Media ile Adwords Reklamlarının Yararları

  • Tutus Media olarak sizler için yapacağımız Adwords araştırmalarıyla hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Reklamlarınızı, ürün hizmetlerinizi Google’da arayan kişi ve kuruluşlar ön sıralarda görürler.
  • Google Adwords’un ücret hesaplaması da çok basittir. Yalnızca reklamlarınıza tıklayarak web sitenize giriş yaptıkları zaman Google kredinizden küçük bedeller düşer.
  • Reklam bütçenizi istediğiniz gibi günlük, haftalık, aylık kendiniz ayarlayabilirsiniz.
  • Bu sistem o kadar kolay ki görüntülenme ve tıklanma sayılarınızı anlık reklam harcamalarınızı online olarak istediğiniz anda görebilirsiniz. Bu da bütçenizi ayarlamanıza yardımcı olur.

Google Arama Reklam Ağı Nedir?

Reklamlarınızı yapılan aramalara göre görüntüleneceği web sitelerinden oluşan bir reklam ağıdır.

Arama Ağı; Haritalar, Görseller ve Gruplar, Google Arama, Alışveriş ve AOL gibi siteleri kapsar. Arama ağında yayınlanan bütün reklamlar hem Google arama sonuçlarında hem de sitelerde metin reklamları şeklinde gözükür. Bu ağdaki reklamlarınız firmanız ile ilgili kelimelerle arama yapan ilgili kullanıcılara gösterilir. Bu çalışmayı profesyonel bir ekiple yaptığınız taktirde başarılı olabilirsiniz. Bu demek oluyor ki Google arama ağında vereceğiniz reklamlar ile Tutus Media sizi doğru müşterilere doğru zamanda ulaştırır.

Hedefleme Seçeneği nasıl olur?

Hedef kitlenize metin reklamlarınızı anahtar kelime, yer ve dil hedefleme ve cihaz hedefleme yaparak gösterebilirsiniz.

Dönüşümleri Sürekli Nasıl İzlersiniz?

Reklamınızı tıklayan bir müşteri web sitenizde bir işlemi gerçekleştirirse dönüşüm gerçekleşmiş olur. Bunu ikiye ayırabiliriz.

Birincisi; reklamı gören kullanıcıların reklama tıklamaları, ikincisi; reklamı görüp işlemi sonra gerçekleştirip dönüşüm sağlayan kullanıcılar…

Siz de Tutus Media’nın hizmetiyle bütün bu dönüşümleri rahatlıkla rapor halinde görebilirsiniz. Böylece gerçek yatırım getirisini görerek hedef kitlenizi optimize etmeniz kolaylaşır.

Peki Optimizasyon nedir?

Aldığınız dönüşümle reklam bütçenizi en fazla işe yarar şekilde optimizasyon yapabilirsiniz. Dönüşüm elde etme olasılığı en yüksek olan gösterimlerde daha sık, dönüşüm oranı düşük olduğu durumlarda ise daha az gösterim yapabilirsiniz. Tutus Media uzman ekibi hangi tıklamanın firmanız için daha kıymetli olduğunu tespit edip maliyetinizi de buna bağlı belirlemenizde yardımcı olur. Optimizasyonunu bize bırakarak az maliyetle çok kazanabilirsiniz.

Siz de Tutus Media‘ya başvurduğunuzda Adwords reklamlarınızı güvenle yapabilirsiniz!