Avrupa Türk firmalarının medya planlama ve dijitalde 2019 yılından beklentilerini öğrenmek adına 360° medya ajansı olarak hizmet veren Tutus Media geçen hafta sonunu firma ziyaretleri yaparak geçirdi. Avrupa Türk televizyonlarına reklam planlaması, Almanca SEO hizmeti, prodüksiyon ve web site tasarımlarını yaptığımız, Enkafood, Beynur ve Kaptanlar firmasını ziyaret eden ekibimiz firmalara yeni sezon planlamalarının sunumunu yaparak onların beklentilerini dinledi.

Peki, Avrupa’daki Türk firmalarının Türk televizyonlarına reklam verme konusunda ve dijitalde 2018’den neler bekliyorlar.

Enkafood ziyaretimiz için Gelsenkirchen’deydik!

Frankfurt’tan 2,5 saatlik bir yolculuktan sonra Gelsenkirchen’e ulaşıp Enkafood CEO’su İsmail Aktitiz’in konuğu olduk. Enkafood;  peynir çeşitleri, doğal Titiz balı, Titiz kestane şekeri ve Titiz kestane kebabıyla farklı ürün yelpazesine sahip özel bir firma.

İsmail Aktitiz prodüksiyona önem veren bir CEO. Kreatif ekibimiz daha önce Enkafood’un en özel ürünü olan Şafak Tulum Peynirinin reklam filmini hazırlamıştı. Oldukça dikkat çeken bu reklam filmiyle Enkafood hem marka bilinirliğini arttırmış, hem de ürününü en iyi şekilde tanıtmış oldu.

Enkafood’un yaz kış demeden her an tüketebileceğiniz bir ürünü var: Titiz Kestane Kebap ve Titiz  Kestane Şekeri… Titiz Kestaneleri için hazırladığımız son reklam filmi farklı konseptiyle özel bir konuma sahip. Hazırlanan reklam Avrupa Türk televizyonlarında yayınlandıkça kestane denilince akla doğrudan Titiz markası gelecektir.

Enkafood için çok dilli web sitesi de hazırladık ve support hizmeti vermeye devam ediyoruz. Almanca SEO, Türkçe SEO ve sosyal medya hizmeti de verdiğimiz Enkafood CEO’su İsmail Aktitiz’e Enkafood ile ilgili tasarladığımız gelecek planlarımızı anlattık.

  • İsmail Bey ajansımıza yeni ürünlerini anlatıp bununla ilgili prodüksiyon çalışmasındaki beklentilerini anlattı. Tıpkı, Şafak tulum peyniri ve Titiz kestaneleri gibi markanın ve ürünün akılda kalmasını isteyen Aktitiz marka bilinirliği ile birlikte cirolarının da artmasının yatırımlarını paralel şekilde arttıracağına değindi.
  • İsmail Aktitiz’in 2019 yılından beklentileri çok yüksek. 2018 yılının sonlarında piyasaya çıkaracakları yeni ürünlerinin reklam filmiyle birlikte firmayı daha da ileriye götüreceğine inanıyor. Bunun için de prodüksiyona ve dijitale yatırımı şart görüyor.

41837196 866222873767379 5255162055983366144 n

Kaptanlar ziyareti için bu sefer yolumuz Duisburg’a düşüyor!

40’tan fazla dondurulmuş hazır gıda ile Duisburg’tan Avrupa’ya açılan Kaptanlar’ın kaliteli olduğu kadar lezzetli yolculuğuna Tutus Media olarak en iyi şekilde eşlik ediyoruz.

Hazır gıda ve dondurulmuş gıda ürünlerini tüketmeden önce ilk olarak sağlıklı olup olmadıklarına bakarız. Kaptanlar da lezzetli olduğu kadar sağlıklı ürünleriyle dikkat çekerken CEO’su Ali Usta ile Avrupa’da Türk mutfağını en iyi şekilde temsil ediyor.

Ziyaretimizde Tutus Media CEO’su Adem Aydın, Ali Usta’ya verdiğimiz hizmetlerle ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Ajansımız Kaptanlar için; web sitesi tasarımından sonra sosyal medya yönetimlerini üstlendik ve Nura markası için  Almanca SEO hizmeti de vermekteyiz.

  • Kaptanlar CEO’su Ali Usta ajansımızdan  hazırladığımız reklam filmlerinin Avrupa televizyonlarına medya planlamasını da yapmamızı istedi.
  • Ayrıca Kaptanlar İnternet televizyonculuğunda en iyilerden olan canli tv üzerinden  Display reklam alanının da sektörleri açısından önemli olduğunu düşünüyor. Firma, 2019 yılından Display reklamcılığa yapacağı yatırımlar için de ajansımızdan  destek bekliyor.

Bu ziyaretimizde Kaptanlar’ın gelecek planlarında Tutus Media’nın her zaman olacağını gördük.

41679979 865018997221100 5763141646401142784 n

Beynur’u ziyaret için bu sefer Brüksel’deyiz!

2009 yılında Belçika’da dört çeşit ürün ile başlayan Beynur şu günlerde Et, balık, tavuk, unlu mamul, sebze ve pizza alanında 60’ı aşkın ürün gamına sahip. Kuruluş tarihinden bugüne kadar kalite anlayışını koruyup uygun fiyatlara helal ve sağlıklı üretim gayretinde olan firma bugün Fransa, Almanya, Hollanda ve Belçika başta olmak üzere Avrupa’nın genelinde geniş servis ağına sahip.

Beynur’un CEO’su Fatih Tat ile 2018 yılını değerlendirip yeni sezonun planlaması üzerine konuştuk. Avrupa Türk televizyonlarına medya planlaması yaptığımız Beynur için display reklam da çıkıyoruz.

Altı dilli yaptığımız web sitelerinin son halinin sunumunu yaptığımız toplantıda Fatih Bey bizlere kendi elleriyle Beynur ürünlerinden bir öğlen yemeği hazırladı.

  • Beynur’un ürün bilinirliği için Avrupa televizyonlarına reklam planlamasından özellikle 2019 senesi için büyük beklentisi var. Firma Avrupa’da bu stratejisi ile önemli yol katetmeyi planlıyor.
  • Beynur, şu anda Avrupa Türk televizyonlarında yayınlanan reklamlarından geri dönüşüm aldıkça her ürünü için yeni reklam filmleri hazırlatacağını öngörüyor.  Aynı zamanda dijitale de 2019 yılında yatırımlarını arttırarak daha fazla müşteri kitlesi hedefliyor.

Her iki taraf için de kazanımlı geçen görüşme için özellikle Fatih Bey’e teşekkür ediyoruz.

20b90267280081.5b33e778cd3ee