Markaların sosyal medya yönetimi hizmetimizde; sizlerin en etkili sonucu alabilmeniz için araştırıyoruz, önem veriyoruz ve takibini yapıyoruz. Sosyal medyada reklam ve tanıtımda etkili olmak için belirlediğimiz stratejilerden bazılarını şu şekilde açıklayabiliriz;

1.Başlıklara Önem Veriyoruz

İçerikleri paylaşırken kullandığımız başlıklara son derece önem veriyoruz. İçeriğin ne ile ilgili olduğunu takipçilerin anlayabileceği en iyi dilde başlıklarımıza aktarıyoruz.

2. Trend Olan Konuları Takip Ediyoruz

Günlük olarak sosyal medyada trend olan konuları takip ediyor ve bunlar üzerinden içerikler oluşturuyoruz.

3. Doğru Zamanda Paylaşıyoruz

Markanızı takip eden kullanıcıların en çok hangi saatlerde aktif olduğunu analiz ediyor ve içerikleri bu zamanlarda paylaşıyoruz.

4. Kullanıcılarla Etkileşimde Oluyoruz

Sosyal medya hesaplarınızı takip eden kullanıcıların geri bildiri ve yorumlarına olması gerektiği gibi yanıtlar vererek onlarla etkileşim halinde oluyoruz.

5. Paylaşımlarınız Için Çizelge Oluşturuyoruz

İçeriklerinizin hangi gün ve saatlerde paylaşılacağı konusunda bir takvim ve çizelge oluşturuyoruz ve paylaşımları bu şekilde düzenli olarak devam ettiriyoruz.

6. İçeriklerinizi Paylaşırken Spam’a düşmemesi için Dikkat Ediyoruz

Yapılan istatistiklere göre içeriklerin belli zamanlarda tekrardan paylaşılması etkileşimi daha da arttırmaktadır ancak, bunu 2 defadan fazla yapmıyoruz spam’a düşmesini engelliyoruz.

7. Görsel Paylaşımlar Önemlidir

İçeriklerinizde yer verdiğimiz görsel ve videoların alaka düzeyinin en üst seviyede olmasına ve görüntü kalitelerinin yüksek olmasına dikkat ediyoruz.

8. Gerekli Olan Sosyal Medya Hesaplarını Açıyoruz

Markanız için gerekli olan tüm sosyal ağlara ait hesapları açıyor ve hepsini aktif biçimde yönetiyoruz.

9. Rakiplerinizi Takip Ediyoruz

Sosyal medyada rakiplerinizin daha üzerinde bir statüye sahip olmanız için rakiplerinizin neler yaptığını yakından takip ediyoruz ve stratejilerimizi bu doğrultuda belirliyoruz.

10. Sonuçları Takip Ediyoruz

Yaptığımız her paylaşımın etkileşim sonuçlarını analiz ediyoruz ve belirlediğimiz bir süre boyunca en çok etkileşim alan içerikler ile orantılı bir paylaşım stratejisi ile beyin fırtınası oluşturuyoruz.

En fazla kullanılan sosyal medya siteleri ise şöyledir;

Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
Tumblr
Youtube
Pinterest
Google+