Google Data Studio ile Adwords reklamlarının raporlanmasının önemi!

Verilen bütün SEO hizmetlerinde raporlama en önemli kısmı teşkil etmektedir. Yaptığınız işin ne için hazırladığını raporlardaki verileri analiz eden bu raporlamalar başarıya giden en önemli basamaklardan biridir.

Adwords reklamları için de rapor oluşturmak çok önemli yer teşkil etmektedir.  Kampanyalarınızın analizini yapmak, reklam performansınızın daha iyi gitmesi için size önemli veriler vermektedir.

Ama genel olarak raporlama, tablo oluşturma, sayılar hepsi zaman alıcı ve yorucu bir süreçtir. Bu yorucu süreç dolayısıyla çoğu firma Adwords reklamlarını göz kararı izler, raporlama yapma gereksinimi görse de yapamaz.

İşte tam bu anlamda Google işimizi kolaylaştırıyor. Google’ın önemli bir hizmeti olan Google Data Studio ile siz de artık kolayca raporlama yapabileceksiniz.

Peki Google data studio nedir? Google data studio ile Adwords raporları nasıl oluşturulur?

Google Data Studio, manuel (excel ile) oluşturduğumuz raporları dinamik olarak hazırlamamızı sağlayan bir sistem. Şöyle de diyebiliriz online hazırlacağımız bir şablon ile dinamik olarak rapor çekebileceğimiz bir platform.

Data Studio Google’ın ürettiği bir sistem olduğundan hem adwords hem de analytics verilerine direk erişebilirsiniz.

Genel olarak data studio panelinde bir kere oluşturacağınız şablon üzerine adwords ve analytics verilerini dinamik olarak çekerek istediğiniz raporları oluşturmanız mümkün.

Peki Google Data Studio ile ne tür raporlar oluşturabiliriz?

Tutus Media olarak biz; Adwords reklamlarını yürüttüğümüz bütün markaların stratejisine göre ihtiyaçları olan veriler ne ise onu Google Data Studio ile oluşturmaktayız.

Adwords Raporlari

Genellikle satış odaklı e – ticaret sitelerinin Adwords reklamlarını yapıyoruz. Bunun için şu kriterler bizim için raporlamada önemlidir.

  • Firma için önemli olan satış hedeflerine ulaştık mı?
  • Hangi kampanyadan nasıl bir sonuç aldık? Kampanyalara görer raporlama…
  • Hangi  reklam grubundan nasıl bir sonuç aldık?
  • Hangi anahtar kelimeden nasıl bir performans aldık?

Bütün bu sorulara Google Data Studio’ya aktararak sonuçları otomatik olarak görebiliyoruz.

Ayrıca adwords rakamlarınızı daha da derinleştirmek için analytics bağlantısı ekleyerek raporlarınızı daha da geliştiriyoruz.

Google partneri olan ajansımız Tutus Media, Adwords konusunda tecrübeli profosyonel ekibi ile reklam bütçenizi her noktada raporlayarak paranızın boşa gitmesini önler. Adwords reklamlarında her adımımızı raporlayarak markanızın gelişimini sizlere de net bir şekilde gösteriyoruz.

Yurtdışında birçok markaya performans odaklı hizmet veren  Tutus Media, deneyimli adwords ekibi ile markalarına sonuç odaklı yayın yapıp, titizlikle oluşturduğu Data studio raporlarıyla da markalarına daha iyi hizmet vermeye devam etmektedir.

Siz de markanızı büyütmek ve daha iyi sonuçlar elde etmek isterseniz bizimle hemen irtibata geçin! Karlılığınızı arttırın!

Tutus Media ile daha az maliyet daha fazla satış!