Google’ın arama sonuçlarını listelerken 200 farklı kriter kullandığını biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız 200 kriter… Hatta biz bu metni kaleme alırken bu kriterlerin artmış olma ihtimali bile var. Arama motoru kullananların aradıkları kelimelere en yakın listeleme için olmazsa olmaz olan 8 kriteri bugün sizlere anlatmaya çalışacağız.

bar 621033 960 720

  1. Domain yaşı:

Yaşlı olmak Google için oldukça iyidir. Domain yaşınız ne kadar eski ise dünyayı etkisi altına almış olan bu arama motoru için güvenilir sayılırsınız. Domain yaşı ciddiyeti, sürekliliği gösterir ve Google tarafından daha iyi tanınırsınız. Almanca Seo ya da İngilizce Seo hizmetlerinizi yerel seo olarak alırsanız Google ile kanka bile olabilirsiniz.

Domain geçmişi de sitenizin Google’da ilk sıralarda çıkmasını sağlar. Site sahibinin konar göçer değil de devamlılık göstermesi önemlidir.

  1. Anahtar kelimenin domain ile ilişkisi:

Bu zor bir kriter olsa da anahtar kelimenin domainde bulunması üst sıralara çıkmak için önemli bir ölçüttür. SEO hizmetinde ajanslara anahtar kelimeniz olan bir domain gösterirseniz ajans sizin için hızlı ve etkili bir çalışma yapacaktır. Ayrıca anahtar kelimeniz domainin ilk kelimesi olursa değmeyin keyfinize. Bu durum hedef kitlenize ulaşmak için en kısa ve garantili yoldur.

  1. Domainizin tescil uzunluğu:

Tıpkı domain yaşı gibi domainin geçerlilik süresinin uzun olması güvenilir olmasını da sağlar. Google sizi güvenli olarak görürse müşteri kitleniz arttığı gibi karlılığınız da artar.

  1. Alt Domain ve Anahtar Kelime:

Bütün SEO uzmanlarına göre alt domainde yer alan anahtar kelimeniz sitenizin yükselmesine büyük katkı sağlamaktadır.

digital marketing 1433427 960 720

  1. Tam anlamıyla eşleşen domaine sahip olmak:

Profesyonel SEO hizmeti alan, hedef kitlesini belirlemiş, kendini bilen, kaliteli sitelerde tam olarak eşleşen domain adı Google sıralamasında yükselmeyi sağlar.

  1. Domainin herkese açık olması:

Domain sahibinin açık ya da kapalı bilgisi arama sıralamasını etkiler. Şeffaf olmak sadece Google tarafından değil tüketiciler tarafından da tercih sebebidir.

  1. Spama düşmek:

Google’ın deyimiyle cezalandırılan domain sahibi… Google sitemizi spamcı olarak görürse vay halimize. Google spamcı olarak gördüğü zaman sitenizi takibe alır. Böylece aramalarda ön sıralarda çıkmak zorlaşır.

  1. Ülke Uzantısı:

Web sitesinin dünya çapındaki sıralaması için ülke uzantısı önemli bir faktördür.

Gördüğünüz gibi bütün bu işlemler profesyonel yardım almadan yapılması çok zordur. Bu kriterlerin ana kriterler olduğunu tekrar hatırlatalım ve bu 8 kriter dışında daha 192 kriterin olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Avrupa SEO ajansı olarak Tutus Media; firmanızın web sitesi için bu kriterleri uygulayarak kıymetli vaktinizi firmanızın farklı alanlardaki açılımı için size bırakır.

Siz de Almanya web site tasarım ve çok dilli SEO hizmetleriniz için hemen bize başvurun rakiplerinizin bir adım önüne geçin. Yapmış olduğumuz çalışmalarımızı aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

https://tutusmedia.com/neler-yaptik/