Bir süredir yurt dışında kullanılmaya başlanmış olan Promosyon Uzantısı artık yeni adwords arayüzü ile Türkiye’de de kullanılmaya başlandı.

Peki promosyon uzantısı nedir, ne işe yarar merak ediyorsanız, yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Bilindiği gibi Google Adwords arama reklamlarında uzantıların önemi büyüktür. Bu ek uzantılar sayasesinde reklamalarınızı büyüterek markanız adına anlatmak istediklerinizi çoğaltabilirsiniz. Uzatılarla genişlemiş olan metin reklamlar; firmanızı ya da ürününüzü daha iyi tanıtma fırsatı sunar.

Bununla birlikte daha iyi tıklanma oranına sahip olursunuz ve daha iyi kalite puanı alarak rakiplerinizin bir adım önüne geçersiniz.  Kısacası bu eklentinin  birçok anlamda size faydası bulunmaktadır.

 

promosyon uzantisi

 

Yapılan yeni adwords arayüzü güncellemesi ile promosyon uzantıları eklenirken reklamların kalitesi de artmıştır.

Aslında bu yeni bir gelişme değil. Yurtdışında daha önce hayata geçen bu uzantı Türkiye lokasyonunda da kullanılmaya başlandı.

Peki, promosyon uzantısı ne işe yarar?

Promosyon uzantısı, markanızın özel günler için olan tüm tekliflerini web sitenize gelmeden kullanıcılara göstermenize olanak sağlamaktadır. Sevgililer günü, anneler günü, yılbaşı vb. özel günlerde olabilicek indirimleri bu uzantıda reklamla müşterilerinize gösterebilirsiniz. Bu sayede müşteri kazanma şansınız daha çok artacaktır.

Online alışveriş yapan kullanıcıların çoğunluğu alışveriş yapmadan önce mutlaka bir fırsat araştırması yapmaktadır. Bu araştırma sırasında potansiyel müşterilerinize göstericeğiniz reklamınızda indirim kodu ve oranı ile o kullanıcıyı sitenize çekme şansınız yükselecektir.

Örnek olarak İsviçre‘de bulunan bir mobilya markamız için kullandığımız promosyon uzantısı.

 

promosyon uzantisi örnek

 

Lambalar özelinde yapılan %20‘lik bir indirim fırsatı reklamlarla kullanıcılara sunulmuştur.

Siz de Adwords Reklamları ile kazancınızı arttırmak istiyorsanız fazla düşünmenize gerek yok. Tutus Media’yı aramanız yeterli.