Digiturk Europa ‘nın organik başarı hikayesi!

Avrupa’da tam teşekküllü medya ajansı denilince ilk akla gelen Tutus Media yaklaşık kırk beş gün önce Digiturk Europa’nın E-Ticaret sitesini yapmaya başladı ve kısa sürede uzman ekibiyle istenilen siteyi tamamladı.

E Ticaret siteleri global dünyada bir firma için olmazsa olmaz durumda. Karlılık ve tanıtımı bir tarafa bırakın firmaların kurumsal kimliği için Google ve diğer arama motorlarına uyumlu bir e-ticaret sitesi şart.

Digiturk Europa ‘yı bilmeyeniniz yoktur. Özellikle Spor Toto Süper Lig maçları için çoğumuzun evimizde olmasını istediğimiz bir platform. Köklü bir geçmişi ve sürekli kendini yenileyen yapısı ile özel yayıncılık da Türk medyasının mihenk taşlarındandır. Dijital medyanın önlenemez yükselişi sonrasında Digiturk Avrupa da dijital yayıncılığın Avrupa’da en önemli alanlarından birisi haline geldi.

Artan rekabet ortamında asıl rekabetin arama motorlarında olduğunu görmemek mümkün değil. İşte bunun için Digiturk Almanya büyük bir atılım gerçekleştirdi.

Gurbetçilerin taraftarı oldukları takımları izlemek ya da sevilen dizileri takip edebilmeleri  Digiturk Europa ile artık çok kolay. Cepnet’in bir firması olan Digiturk Avrupa arama motorlarına uyumlu yaptırdığı bu e- ticaret sitesi ile bir anda organik trafikte yükselişe geçti.

Peki, Tutus Media’nın çalışma prensibi nasıl?

Tutus Media hazırlayacağı web siteleri için ilk olarak firmanın alanı ile ilgili geniş bir rapor hazırlar. Rakipler, işlevler ve hedef kitle bu raporla belirlenerek e-ticaret sitesi hem bütün arama motorlarına uyumlu hem de mobil uygulamalara uyumlu bir şekilde dizayn edilir. Mobil e-ticaret sitelerinin günümüzde popülerliğinin arttığını düşünürsek bu yönde atılan adımlar da tamamen kullanıcı kolaylığı üzerinedir. Hazırlanan içeriklerin hem etkileyici olması hem de arama motorları için belirlenmiş anahtar kelimeler üzerine olmasına dikkat edilir.

E-ticaret sitelerinin SEO ‘ya uygun profesyonel bir şekilde kurulmasıyla işlem bitmez. Tutus Media SEO ‘ya hizmet eden makaleler yazdırarak Google’da aranmalarda firmayı öne çıkarmaya çalışır. Bu makaleler sektörel aramalarda en çok kullanılan anahtar kelimeler ekseninde yazıldığı için başarı otomatikman gelir. Tutus Media’nın verdiği sosyal medya hizmetleriyle de Digiturk Europa hedef kitlesine artık kolayca ulaşmakta ve kolay indekslenen yeni sitesiyle bu aldığı bu tıklamaları kara dönüştürmekte…

Digiturk Europa ‘nın sıfırdan yenilenen bu e-ticaret sitesi 15 gün gibi kısa bir sürede yüzde 560 gibi organik bir artış gerçekleştirdi.

Bu başarının arkasındaki en büyük nedenlerinden biri şüphesiz ki Tutus Media’nın birlikte çalıştığı firmalar için uyguladığı sektör analizidir.

Siz de hem e-ticaret hem de normal web sitelerinizi Tutus Media’nın profesyonel ekibine teslim edin! Rahat ettiğiniz gibi kar da edin!