Google Adwords reklam metni yazma teknikleri ile PPC, CPC kampanyalarınızdan nasıl daha fazla tıklama ve geri dönüşüm elde edeceğinizi anlatacağım.

1- Teşivk edici olun

Potansiyel müşteriye hızlı ve etkili ulaşmak için reklam metinlerinizin ilgi çekici ve teşvik edici olmasına özen gösterin. Ürün satıyorsanız kullanıcılara neler satın alabileceklerini gösterin. Bir hizmet sağlıyorsanız size nasıl ulaşabileceklerini anlatın. Satın alın, hemen arayın, sipariş verin, göz atın, kaydolun veya fiyat teklifi alın gibi harekete geçirici mesajlar, sonraki adımların ne olduğunu açıklar.

2- Farkınızı ortaya koyun

Rakip reklamlardan ya da sitelerden hangi yönlerinizle farklı olduğunuzu belirtin. Ücretsiz kargo, ürün çeşidi, özel fiyat ya da kampanyalar…

3- Özel şeylerinizi paylaşın

Hayatın genelinde özel şeylerimizi sır olarak saklarız. Burada tam tersi bir durum var. Ne kadar özel bir şeyiniz varsa o kadar özel olursunuz. Kullanıcılar karar vermek için ilk önce Google aramayı kullanırlar. Google Adwords üzerinden verilmiş reklamlara ihtiyaç duyduğu şeyi bulmasına izin verin. Sınırlı bir sürede yapın. Özel ürünlerinizi sergileyin.

 

4- Anahtar Kelimeler

Google Adwords reklamlarınızda kampanyanızın anahtar kelimelerinden en azından birine yer verin. Bunu yapmak reklamlarınız yayında iken pozitif etkilenen anahtar kelimenizde ücretsiz yükselmenize de olumlu katkı sağlayacaktır. En iyi anahtar kelime listesi için arama hacimlerinden faydalanın. Rakip reklamlarda öne çıkan özelliklerle kendinizi karşılaştırın.

5- Reklam açılış sayfası optimizasyonu

Madem reklam verdiniz ve bir geri dönüşüm ve kazanç elde etmeyi planlıyorsunuz. O zaman tıklama adreslerini neden daha mükemmel hale getirmeyesiniz. Reklamınız tıklayan kullanıcıya ilk ekranda kampanyanızı gösterin. Beklediğini bulamayan müşterinin sitenizden ayrılmasına izin vermeyin. Yanında özel başka teklifler de sunun. Hadi başlayın!

6- Mobil cihazları atlamayın

Müşterilerin reklamlarınıza mobil cihazlardan tıklamaları durumunda optimize edilmemiş sayfalar görmesini istemeyiz değil mi? O zaman sadece masaüstü ziyaretçi yanında mobil kullanıcı deneyimine uygun sayfalar oluşturun. İşletme adresi ve telefonunuzu reklamlarda kullanın. Sitenizin Mobil Uyumluluk ve hız bakımından nasıl bir puan aldığına bakın ve bunu nasıl iyileştirebileceğinizi öğrenin. Sitenizi test edin.

7- Daha fazla reklam metni hazırlayın

 

Ürünleriniz aynı olsa da hangi metinden en iyi performans alacağınızdan emin değilseniz farklı mesajlar içeren yedek reklam metinleri hazırlayın. Dönüşümlü olarak yayınladığınız Google Adwords reklamlarına ait sonuçları analiz edin. Böylece hangi reklamın daha başarılı olduğunu görebilir ve ağırlıklı olarak o reklamı yayında tutabilirsiniz.

8- Reklam metni hataları

AdWords reklamlarının yüksek kaliteli olmasını sağlamak için, tüm reklamların yüksek profesyonel ve içeriğe ilişkin standartları karşılaması gerekir. Birkaç örnek vermek gerekirse, reklamların fazladan boşluk, tUHaF BüyÜk HARF KULLANIMI veya belirsiz URL’ler içermemesi gerekir. Reklama tıklandığında gidecek adreste sorun olmadığına, reklam metinlerinde yazım hatası olmadığına, belirsiz URL olmadığına eminsiniz. O zaman başlayabilirsiniz…

google-adwords
TUTUS MEDIA olarak doğru hedef kitleye doğru zamanda yayınlanacak geri dönüşüm oranı yüksek reklamları üretiyoruz.  Reklamlarınızın etkileşim raporlarını analiz ederek hangi kampanyayı nasıl düzenleyeceğiniz konusunda size destek oluyoruz. Siz daha fazla yeni müşteriye  daha fazla satış yaparken biz sizin için reklamlarınızı takip ediyoruz.

Etkili reklamlar ve muhteşem sonuçlar için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin…