Daralan Türkiye pazarı ile birlikte Avrupa Medya Planlaması ve Avrupa Medya Satınalmaları oldukça popülerleşmiş durumda. Avrupa’da medya planlama alanında söz sahibi olan Tutus Media son gelişmelerle birlikte Türk kanalları müdürleriyle İstanbul’da bir yemekli bir toplantı gerçekleştirildi.

Tutus Media Genel Müdürü Adem Aydın, Genel Koordinatör Sema Tamgüç ve Medya Planlama Sorumlusu Sevil Demirpolat, İstanbul Kanyon AVM Escale Restorantta, Atv Avrupa, Euro D, Euro Star, TV8 INT reklam müdürleri ve planlama sorumlularıyla akşam yemeğinde buluştu.

Toplantıda Tutus MEdia CEO’su Adem Aydın; Avrupa TV reklam sektörü, yenilikler, reklam piyasalarındaki son durum, reklamların firmalara katkısı gibi konular üzerine kısaca bilgiler sundu. Ayırca, Türkiye’de daralan pazar sebebiyle Türkiye’deki firmaların son dönemde Avrupa’daki Türklere ulaşmak için Avrupa Türk Televizyonlarını bir aracı olarak gördüklerini bunun da Avrupa reklam satınalma hacmini arttırdığını konuklarına anlattı.

tutus 2

Avrupa Türk Televizyonlarına Türkiye’den reklam verebilecek sektörler!

  • İnşaat Sektörü:

Adem Aydın, ek bir bilgi olarak Avrupa Tv Medya planlaması yapan inşaat firmalarının başarılarına örnekler verdi. Dar boğaza giren inşaat sektörünün kurtuluşunun Avrupalı Türkler olabileceği notunu düşmeyi de ihmal etmedi.

  • Sağlık Sektörü:

Bilhassa İstanbul’da bulunan özel hastaneler yıllardır Avrupa’dan çok fazla hasta geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sektörle ilgili toplantıda örnek de veren Adem Aydın, yeni kurla birlikte bir diş implantının Avrupalılar için neredeyse yarı yarıya ucuzladığını söyledi.

  • Turizm Sektörü:

Turizm acentelerinin yerli turist kontenjanını düşürdüğü ve 60 milyon turist beklenen bir ülkeye gelebilecek turistin Avrupalılar olmasının hiç de zor olmadığı yemekte uzun uzun konuşuldu. Toplantıdaki herkesin ortak düşüncesi Turizmcilerin Avrupa’daki Türklerle daha fazla etkileşim halinde olmaları gerektiğiydi.

 

avrupa turk televizyonlarina reklam vermenin kolayligi burada 1

Toplantıda ayrıca Avrupa’da A’dan Z’ye medya ajansı olarak hizmet veren Tutus Media’nın çalışmalarından ve yeni dönem planlarından da bahsedildi. Sektör çalışanlarının bir araya gelip hasret giderdiği buluşmamızda kanal yöneticileri yeni projeleri hakkında bilgiler de aktardı. Toplantımız kısa sürede tekrar bir araya gelme sözüyle sona erdi.

360 derece medya hizmet veren bir ajans olarak her zaman daha iyisini aramaya devam eden Tutus Media,  Avrupa Türk kanalları yetkililerini bir araya getiren bu tür güzel organizasyonlarıyla her zaman en iyilerle çalışmaya devam edecektir.

Profesyonel ve güvenilir bir ajanstan hizmet almak sizi de hayallerinize ulaştırabilir. Hayalleriniz için bize hemen başvurun!

Vermiş olduğumuz hizmetlerimizi buradan takip edebilirsiniz.